FITXATGES I RENOVACIONS FALLES 2022

Al ser suspeses les Falles 2020, estes passarán al 2021.. La llista d´artistes es per a les Falles 2022.

Ens sumem a la iniciativa de la Falla Blas Gámez – Ángel Villena #VolemArtistesFallers 

Estos són els fitxatges i renovacions per part de les comissions falleres per a les Falles 2022

En la següent llista trobarás les comissions de Valéncia i poblacions

Falla Gran: (F.G) – Falla Infantil: (F.I)

Actualització: 22/11/2020 — 20:19h

Falla Municipal Valéncia – Falles 2021

  • Alejandro Santaeulalia i Dulk (F.G.)

  • Ceballos & Sanabria (F.I.)

A

  • Falla Albacete – Marvá: Arturo Vallés (F.G.) (Renovació) i Miriam García (F.I.)(Renovació)

  • Falla Abú Masaifa (Xàtiva): Erik Martínez (F.G.)(Fitxatge) i Xavier Gámez (F.I:)(Renovació)

  • Falla Albufera (Catarroja): José Manuel Gramaje (F.G.)(Renovació) i Fran Sierra (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Almirante Cadarso – Conde Altea: Manuel Algarra (F.G.) (Renovació) i Enric Ginestar (F.I) (Renovació) 

  • Falla Alquerieta i Museu Faller (Gandia): José Sanchis (F.G.)(Renovació) i Adrián Alcaraz (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Alberique – Héroe Romeu: Jesús Liñana «Hawa» (F.G. i F.I.) (Renovació)

  • Falla Altra Que Tal – Blasco Ibáñez «El Borrego»(Benaguasil): Carlos Carsí (F.G. i F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Andrés Piles – Salvador Tuset: Mario Cardells (F.G.)(Renovació) i Grego Acebedo (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Antiga Senda Senent – Alameda «El Palau»: José Fco. Gómez Fonseca (F.G. i F.I)(Renovació)

  • Falla Antonio Pardo (Torrent): Borja Lorente (F.I)(Fitxatge)

  • Falla Aras de Alpuente – Castell de Pop: Rafa Cheli (F.G.)(Renovació) i Miriam García (F.I.)(Renovació)

  • Falla Archiduque Carlos – Chiva: Óscar García (F.G)(Renovació) i Sergio Rodriguez (F.I) (Renovació)

  • Falla Archiduque Carlos – Músico Gomis: Ernesto Cimas (F.G) (Renovació) i Vicente Gomar (F.I)(Renovació)

  • Falla Arturo Mas (Benifaió): Paco Giner (F.G. i F.I.) (Fitxatge)

  • Falla Arzobispo Olaechea – San Marcelino: Salva Bañuls i Néstor García (F.G.)(Renovació) i Raúl García Pertusa (F.I.)(Renovació)

  • Falla Avenida del Oeste: Paco Torres (F.G) (Renovació) i Emilio Tamarit (F.I) (Renovació)

  • Falla Avenida Burjassot – Padre Carbonell «Falla Benicalap»: Toni Pérez (F.G.)(Fitxatge) i Juanjo Salom (F.I.)(Renovació)

  • Falla Avenida de Francia – Alfredo Torán y Olmos «Falla El Parotet»: Victor Navarro (F.G.)(Fitxatge) i Carlos Herrero (F.I.)(Renv)

  • Falla Avenida Portugal – Fragata: Fernando Martínez (F.G.)(Renovació)

  • Falla Avinguda Campanar – Hipólito Rovira: Daniel Barea (F.G.) (Renovació) i Isaac Argudo (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Avinguda d´Espanya (Sueca): Fliberto Pons (F.G.) (Renovació)

  • Falla Avda. Reina Sofia – Plaça Pedro Iturralde (Torrent): Palacio i Serra (F.G.) (Renovació) 

  • Falla Avinguda (Torrent): Juane Cortell (F.G.)(Renovació) i Fernando Foix (F.I)(Fitxatge)

  • Falla Azcárraga- G.V. Fernando El Católico: José Miguel Gasent (F.G.)(Fitxatge) i Cristian Garcia (F.I.)(Renovació)

B

  • Falla Badía (Moncada): Germans Fuentes (F.G i F.I) (Renovació) 

  • Falla Baron de Patraix – Cuenca: Adrián Ballesteros i Ana Duro (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Barri Sant Gregori (Torrent): Germans Minyana (F.G.)(Renovació)

  • Falla Barrio Beteró: Miguel Ángel Royo i José MAría Baixauli (F.G.)(Renovació) i Sergio Gómez (F.I.)(Renovació)

  • Falla Barrio San Isidro: Vicente Herrando (F.G.)(Renovació) i Joserra Lisarde (F.I.)(Renovació)

  • Falla Barón de Patraix – Cuenca: Luis Herrero (F.G.)(Renovació) i Adrian Ballesteros (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Benicarló (Benicarló): Manuel Martínez Reig (F.G i F.I)(Renovació) 

  • Falla Benlloch (Xàtiva): Que Calor fa en Falles (F.G.)(Renovació) i Xavier Ureña (F.I.)(Renovació)

  • Falla Blas Gámez – Ángel Villena: Fran Sierra (F.G.)(Renovació)

  • Falla Blocs Platja: Mario Gual (F.G.)(Fitxatge)

  • Falla Bressol del Moble (Sedaví): Mario Gual (F.G.)(Renovació) i Ángel Navarro (F.I.)(Renovació)

  • Falla Bolsería – Tros Alt: Art en Foc (F.G.)(Renovació) i Mario Pérez (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Bonavista (Alaquàs): Enrique Cardells (F.G.)(Renovació)

C

  • Falla Cádiz – Denia: Rafa Cheli (F.G i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Cádiz – Los Centelles: Toni Pérez (F.G)(Fitxatge) 

  • Falla Cádiz – Literato Azorín: SacabutxArt (F.G.)(Renovació) i Toni Ramos (F.I.)(Renovació) i renovació directa per al 2023 

  • Falla Cambro (Tavernes de la Valldigna): Juane Cortell (F.G)(Renovació) i Miguel Ángel Rollo i José Maria Baixauli (F.I)(Renov)

  • Falla Camí Reial (Torrent): Emc2 Falles (F.G. i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Cánovas del Castillo (Carcaixent): Javier Álvarez – Sala (F.G.)(Renovació) i Raúl Tazo i Carmen Camacho (F.I:) (Renov)

  • Falla Carcaixent – Compromís de Casp: Lorenzo Santana (F.G.(Renovació) i Alejandro Cano (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Carrera Malilla – Ingeniero Joaquín Benlloch: Luis Espinosa (F.G) (Renovació) i David Ojeda (F.I.) (Renovació) 

  • Falla Castellón – Segorbe: Toni Pérez (F.G.)(Fitxatge) i David Mou (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Ceramista Ros – José Mª Mortes Lerma: Fer Marzo (F.G.)(Renovació) i Miriam García (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Cervantes (Benaguacil): José Miguel Gasent (F.G I F.I) (Renovació) 

  • Falla Cervantes – Padre Jofre: José Luis Pascual Nebot (F.G)(Renovació) i Xaume Torrent (F.I)(Renovació) 

  • Falla Císcar – Burriana: Rafa Ibañez (F.G.)(Fitxatge) i Xavier Gámez (F.I)(Renovació)

  • Falla Convento Jerusalén: Pere Baenas (F.G.) (Renovació) i José Gallego (F.I.) (Renovació)

  • Falla Creu – Julià Ribera (Carcaixent): Juane Cortell (Renovació)

  • Falla Conde Salvatierra – Cirilo Amorós: José Ramón Devís (F.G.)(Renovació) i Grego Acebedo (F.I.(Renovació)

  • Falla Conserva – Berenguer Mallol: Artes Plásticas Pepo (F.G. i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Corretgeria – Bany dels Pavesos: Manuel Martínez Reig (F.G)(Renovació) 

  • Falla Corts Valencianes (Xàtiva): Art de Foc (F.G – F.I.) (Renovació) 

  • Falla Cronista Vicent Beguer (Torrent): Estudio Chuky (F.G.)(Renovació) i Gio (F.I.) (Renovació)

  • Falla Cuba – Dénia: David Sánchez Llongo (F.G) (Renovació) 

  • Falla Cuba – Literato Azorín: Vicente Martínez (F.G)(Renovació) i Mario Pérez (F.I) (Renovació) 

  • Falla Cuenca Tramoyeres – Guardia Civil: Pepe y José Sales (F.G.)(Renovació) i SacabutArt (F.I.)(Renovació)

D

  • Falla Daroca – Padre Viñas: Vicente Albert (F.G)(Renovació) i Vicente Albert (F.I.)(Renovació)

  • Falla Darrere del Castell (Dénia): Palacio i Serra (Renovació)

  • Falla de la Plaça (Torrent): José Gallego (F.I.)(Fitxatge)
  • Falla Del Pouet: Lorenzo Santana (F.G.)(Renovació) i Alejandro Cano (F.I.)(Renovació)

  • Falla del Port (Cullera): Adrià Forner (F.G.)(Fitxatge) i Iván i Óscar Piris (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Doctor Alvaro López – San Juan de Dios: Víctor Navarro (F.G i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Doctor Manuel Candela – Avenida del Puerto: Rafa Guillot (F.I.) (Renovació)

  • Falla Doctor Serrano – Carlos Cervera – Clero: Sergio Musoles (F.G.)(Renovació) i Ausiàs Estrugo (F.I.)(Renovació)

  • Falla Dos de Maig (Paterna): Xavier Gámez (F.I.)(Fitxatge) 

E

  • Falla Eduardo Merello (Sagunt): Palacio i Serra (F.G)(Renovació) i Daniel Barea (F.I) (Renovació) 

  • Falla El Canet (Cullera): Toni Pérez (F.G)(Renovació) i Carmen Camacho i Raúl Tazo (F.I) (Renovació) 

  • Falla Els Lleons – Poeta Más y Ros: Javier García y Víctor (F.G.)(Renovació) i Fet d´Encàrrec (F.I.)(Renovació)

  • Falla El Palleter (Sagunt): Paco Giner (F.G)(Renovació) i Carmen Camacho i Raúl Tazo (F.I) (Renovació) 

  • Falla El Mocador (Sagunt): Ricard Balanzá (F.G i F.I.)(Renovació)

  • Falla El Molí (Paterna): Fernando López (F.G.)(Fitxatge) i Miguel March (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla El Palleter (Sagunt): Paco Giner (G.G.)(Renovació) i Raúl Tazo i Carmen Camacho (F.I.)(Renovació)

  • Falla El Pla (Algemesí): Xavier Herrero (F.G.)(Renovació) i David Ojeda (F.I.)(Renovació)

  • Falla El Picador (Benaguasil): Vicent Peiró (F.G.)(Fitxatge) i Robert Moratalla (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla El Sequer (Alfafar): Sergio Lis (F.G.)(Renovació) i Vicente Francisco Lorenzo (F.I.)(Renovació)

  • Falla El Vidre (Carlet): Rafa Cheli (F.G.)(Renovació) i José Luis Platero (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Espartero – Ramón y Cajal: Salva Banyuls i Nestor Ruiz (F.G. i F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla Exposició – Micer Mascó: David Sánchez Llongo (F.G.) (Renovació) i Joan S. Blanch (F.I.)(Renovació) 

F​

  • Falla Fermín Galán y García Hernández- Primavera: Víctor Caballero (F.G.(Renovació) i Fran Martos (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Fernando el Católico – Ángel Guimerá: Josué Beitia (F.G.)(Renovació) Mario Pérez (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Ferroviaria (Xàtiva): Palacio i Serra (F.G)(Renovació) i Xavier Ureña (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla Filiberto Rodrigo (Catarroja): Adrian Forner (F.G.) (Renovació) i Alfonso Diaz (F.I.) (Renovació) 

G

  • Falla Gayano Lluch: David Sánchez Llongo (F.G.) (Fitxatge 2022 i 2023) i Sergio Alcañiz (F.I) (Fitxatge 2022 i 2023)

  • Falla General Llorens «Els Generals»: Art de Foc (F.G.) (Renovació) i Fernando Martínez (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Grabador Esteve – Cirilo Amorós: Paco Giner (F.G.) (Renovació) 

  • Falla Gran Via de l´Est (Bétera): Javier Álvarez – Sala Salinas (F.G – F.I.) (Renovació) 

  • Falla Gran Vía Fernando El Católico – Erudito Orellana: Art de Foc (F.G. i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Guillem Sorolla – Recaredo: Alejandro Cano (F.I.)(Renovació)

H

  • Falla Hierros – Juan Bautista Perales: Mauricio Moreira (F.G.)(Renovació) i Borja Llorens (F.I.)(Renovació)

I

  • Falla Industria – Santos Justo y Pastor: Sergio Gómez (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Isaac Peral – Méndez Núñez: Daniel Barea (F.G – F.I)(Renovació)

  • Falla Isabel de Villena: (Sedaví): Mari Carmen Baeza (F.G. i F.I.)(Renovació)

  • Falla Isabel La Católica – Cirilo Amorós: Iván Martínez Velló (F.G)(Renovació) i Ángel Navarro (F.I.)(Renovació)

  • Falla Islas Canarias – Dama de Elche: José Manuel Gramaje (F.G.)(Renovació) i Angel Navarro (F.I.)(Renovació)

  • Falla Islas Canarias – Trasfalgar: Vicente Herrando (F.G)(Renovació) i José Fuster (F.I.)(Renovació)

J

  • Falla Jacinto Benavente – Reina Doña Germana: Ximo Martí (F.G.) (Renovació) i Daniel Barea (F.I.) (Renovació)

  • Falla Jerónina Galés – Lit. Pascual Abad: Luis Espinosa (F.G.) (Renovació) i Ángel Navarro (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Jesús – San Francisco Borja: Sacabutxart (F.G.)(Renovació) i Rubén Arcos (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Joaquín Costa – Burriana: Manuel Algarra (F.G.)(Renovació) i Vicente Domínguez (F.I.)(Renovació)

  • Falla Joaquín Costa – Conde Altea: Art en Foc (F.G.)(Renovació) i Gio (F.I.)(Renovació) 

  • Falla José Benlliure – Teatro de la Marina: Víctor Caballero (F.G.)(Renovació) i Vicente Domínguez (F.I.)(Renovació)

  • Falla Juan de Aguiló – Gaspar Aguilar: Ximo Martí (F.G.)(Renovació) i Vicente Francisco Lorenzo (F.I.)(Renovació)

L​

  • Falla de Llombai: Filiberto Pons (Renovació) 

  • Falla L´Alquenència (Alzira): Sergio Lis (F.G.)(Renovació) i David Sanruperto (F.I.)(Renovació) 

  • Falla La Eliana – Cid: Víctor Navarro (F.G.)(Renovació) i Sergio Gómez (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla La Mercé (Burriana): Sergio Musoles (F.G.)(Renovació) 

  • Falla La Palmereta (Port de Sagunt): Xesco Gil (F.G) (Renovació) i David Ojeda (F.I) (Renovació) 

  • Falla La Paperina (Benicarló): Pau Soler (F.G.)(Fitxatge) i José Ávila (F.I.)(Renovació)

  • Falla La Replaceta (Pedralba): Francisco Real Perez (F.G. i F.I.)(Renovació)

  • Falla La Unió (Ribarroja del Túria): Vicente Gomar (F.I.)(Renovació)

  • Falla Linterna – Na Robella: Pasky Roda (F.G.)(Renovació) i Xavier Ureña (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla Lope de Rueda (Torrent): Paco Giner (F.G) (Renovació) i Juan Carlos Banacloy (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla La Victoria (Port de Sagunt): Ximo Martí (F.G. i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Luis Cendoya (Sagunt): José Luis Pascual Nebot (F.G.)(Renovació) i Antonio Andrés Sánchez (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Luis Lamarca – Velázquez: Juane Cortell (F.G.)(Renovació) i Gio (F.I.)(Fitxatge)

M

  • Falla Maestro Gonzalbo – Conde Altea: Manuel Algarra (F.G.) (Renovació) i Sergio Amar (F.I) (Renovació)

  • Falla Maestro Bellver – Mariano Ribera: SacabutxArt (F.G.)(Renovació) i Fernando Foix (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Malvarrosa: Art en Foc (F.G) (Fitxatge) i Mario Pérez (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Manuel Arnau – Creu Coberta: Mauricio Moreira (F.G) (Renovació) i Vicente Espeleta (F.I.) (Renovació)

  • Falla Manuel Melia y Fuster – Cares Cortina «Falla Nova Benicalap»: Xavier Herrero (F.G.)(Renovació)

  • Falla Mariano Benlliure – Acequia de Tormos «El Empalme»: Sergio Lis (F.G.)(Renovació) i Carlos Herrero (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Marqués de Campo – Perú (Gandia): Joan Simó (F.G. i F.I)(Renovació)

  • Falla Marqués de Solferí: José Miguel Gasent (F.G) (Renovació) 

  • Falla Mendizábal: Fernando Lopez (F.G.)(Fitxatge) i Carlos Herrero (F.I.)(Renovació)

  • Falla Menorca – Luis Bolinches: Francisco Dauder (F.G. i F.I.) (Renovació)

  • Falla Mercat de Russafa: Iván Martínez Velló (F.G) (Renovació) i David Ojeda (F.I.) (Renovació) 

  • Falla Molina Claret (Xàtiva): Xavier Herrero (F.G.)(Renovació) i José Angulo (F.I.)(Renovació)

  • Falla Molinell – Alboraya: Sergio Lis (F.G.) (Renovació) i Carlos Herrero (F.I.)(Renovació)

  • Falla Murillo i Palomar: Ximo Esteve (F.G.)(Renovació) 

  • Falla Músico Espí – Grabador Fabregat: Manuel Martínez Reig (F.G i F.I.)(Renovació)

  • Falla Nord (Picassent): Xesco Gil (F.G.)(Renovació) i Roberto Moratalla (F.I.)(Renovació)

N

  • Falla Na Jordana: Mario Gual (F.G.)(Renovació) i Miguel Hache (F.I.)(Renovació)

  • Falla Náquera – Lauri Volpi: Xavier Tur (F.G.)(Renovació)

  • Falla Neptuno – Avinguda Madrid (La Pobla de Farnals): José Manuel Mora (F.G.) (Renovació) 

  • Falla No ni Poc (Bolbaite): Víctor Navarro (F.G.)(Renovació) i Manuel Ángel Manresa (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla Nord (Picassent): Xesco Gil (F.G.)(Renovació) i José Badía (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Nou Barri (Benicarló): Dani Barea (F.G. i F.I) (Renovació)

O

  • ​Falla Obispo Amigó – Cuenca: Arturo Vallés (F.G.)(Renovació) i Gonzalo Rojas (F.I.)(Renovació)

P​​​

  • Falla Padre Doménech – Pio XII: Art de foc (F.G)(Fitxatge) i Emilio Tamarit (F.I.)(Renovació)

  • Falla Passeig Lluis Belda (Gandia): Cristian Melia (F.G.)(Renovació)

  • Falla Passeig – Mercat (Cullera): Xavier Gamez (F.I.)(Renovació)

  • Falla Paseo Alamenda – Avenida de Francia «Falla Les Arts»: Iván Martínez (F.G.)(Renovació) i Ricard Balanzà (F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla Plaza de Jesús: Hermanos JJ García (F.G. i F.I) (Renovació)

  • Falla Plaza de la Reina – Paz – San Vicente: Latorre y Sanz (F.G.)(Renovació) i Ceballos & Sanabria (F.I)(Renovació)

  • Falla Plaza del Negrito: Sacabutxart (F.G.) (Fitxatge) i Manuel Martínez Reig (F.I.)(Renovació)

  • Falla Plaza Dr. Berenguer Ferrer: José Lisarde (F.G i F.I.)(Renovació)

  • Falla Plaza Doctor Collado: Carlos Carsí (F.G.)(Fitxatge) Xavier Ureña (F.I)(Renovació)

  • Falla Plaza Lope de Vega: Álvaro Guija (F.G. i F.I.)(Renovació)

  • Falla Plaza Luis Cano: Joserra Lisarde (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Plaza Mercado Central: José Luís Pascual Nebot (F.G.) (Renovació) i José Luis Pletero (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Plaza Pere María Orts: Miguel March (F.I.)(Renovació)

  • Falla Plaza Pintor Segrelles: José Ramón Devis (F.G.)(Renovació) i Samuel Martínez (F.I.)(Renovació)

  • Falla Plaza Rodrigo (Port de Sagunt): Erik Martínez (F.G.)(Renovació) i Sergio Gómez (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Plaza Rojas Clemente: Víctor Navarro (F.G. i F.I.) (Renovació)

  • Falla Plaza Santa Cruz: Vicente Espeleta (F.G. i F.I.)(Renovació)

  • Falla Plaça de la Constitució (Carcaixent): Roberto Chorro (F.G i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Plaça Espanyoleto (Xàtiva): Sergio Lis (F.G.)(Fitxatge) i Joaquín Rubio (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Plaça de la Tenda: Luis Espinosa (F.G.)(Renovació) i Bernardo Estela (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Plaça del Sol (Port de Sagunt): Rafael Lidón (F.G i F.I) (Fitxatge) 

  • Falla Plaça de Lepanto (Benetússer): Pasky Roda (F.G. i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Plaça Major (Carcaixent): Pepe Benavent (F.G.)(Fitxatge) i Juanjo Salom (F.I.)(Renovació)

  • Falla Plaça Prado (Gandia): Palacio i Serra (F.G.)(Renovació) i Ausiàs Estrugo (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Parc Bernat Guinovart (Algemesí): Victor Navarro (F.G.)(Renovació i Juanjo Salom (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Parc Sant Roc (Silla): Josué Beitia (F.G) (Renovació) i Manolo Rubio (F.I) (Renovació) 

  • Falla Pedro Cabanes – Conde Luminares: José Miguel Gasent (F.G.)(Fitxatge)

  • Falla Pedro Cabanes – Juan XXIII: Juane Cortell (F.G.)(Renovació) i Santi Muñoz (F.I.)(Renovació)

  • Falla Pensat i Fet (Carlet): José Vicente Martínez Velló (F.G. i F.I)(Renovació) 

  • Falla Pere María Orts: Miguel March (F.I.)(Renovació)

  • Falla Pérez Galdos – Calixto III: Vicente Albert (F.G.)(Renovació) i Daniel Salvador (F.I.)(Renovació)

  • Falla Pérez Galdos – Jesús- Maestro Sosa: Xavi Bonilla (F.G.)(Renovació) i Alfredo Villena (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Peu de la Creu: Ximo Martí (F.G.) (Fitxatge) i Borja Llorens (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Pintor Salvador Abril – Peris y Valero: Sergio Musoles (F.G.)(Renovació) i Ángel Navarro (F.I.)(Renovació)

  • Falla Pizarro – Cirilo Amorós: Latorre y Sanz (F.G.)(Fitxatge) i Xavi Gurrea (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Poeta Altet – Benicarló:  José Antonio Marco (F.G)(Renovació) i Emc2 Falles (F.I)(Renovació)

  • Falla Poeta Asins – Alegret – Puzol «Els Jovenils»: José Vicente Zurita (F.G. i F.I.)(Fitxatge) 

  • Falla Poeta Emilio Baró – Enrique Ginesta: José Antonio Marco (F.G. i F.I.)(Renovació)

  • Falla Portal de Valldigna – Salinas: Vicente Espeleta (F.G. i F.I)(Renovació) 

  • Falla Prado (Tavernes de la Valldigna): Fernando López (F.G.) (Renovació) i Miriam García (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Primado Reig – San Vicente de Paúl: Art de Foc (F.G.)(Renovació) i Sevior & Priol Arts (F.I.)(Renovació)

  • Falla Primado Reig – Vinaroz: Vicente Albert (F.G.)(Renovació) i Juanjo Salom (F.I.)(Renovació)

  • Falla Progreso – Teatro La Marina: Paco Gonzalvo (F.G.)(Renovació) Inma López Ebri (F.I.)(Renovació)

Q

  • Falla Quart Extramurs – Velázquez: Pau Soler (F.G) (Renovació) i Joserra Lisarde (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Quart – Palomar: Paco Torres Josa (F.G)(Renovació)

  • Falla Quart – Turia: Álvaro Guija (F.G.)(Renovació) i Daniel Guitarte (F.I.)(Renovació) 

R

  • Falla Rahal (Real): Filiberto Pons i Bea Peiró (F.G. i F.I) (Renovació)
  • ​Falla Ramiro de Maeztu – Humanista Furió: Scabutxart (F.G)(Renovació) i Vicente Domínguez (F.I.) (Renovació)

  • Falla Ramón y Cajal (Torrent): Vicente Martínez (F.G)(Renovació) i José Luis Platero (F.I.) (Renovació)

  • Falla Ramón de Rocafull – Comte d´Alaquàs «Falla Barri Llamosi»: Miguel March (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Raval (Xàtiva): Ferni Llopis (F.G.)(Renovació) i Ramon Olivares (F.I.)(Renovació)

  • Real Falla Cádiz – Literato Azorín: SacabutxArt (F.G)(Renovació) i Antonio Ramos (F.I.) (Renovació)

  • Falla Reino de Valencia – Ciscar: Sergio Musoles (F.G.)(Fitxatge) i Mou (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Reino de Valencia – Duque de Calabria: Sergio Musoles (F.G)(Renovació) i Luis Enguídanos (F.I)(Renovació)

  • Falla República Argentina (Gandia): Javier Morollón(F.G.)(Renovació) i Juan Carlos Banacloy (F.I.)(Renovació)

  • Falla República Argentina (Xàtiva): Venancio Cimas «Que Calor Fa En Falles» (F.G. i F.I.)(Renovació) 

  • Falla Ribera – Cvto. Sta. Clara: Carlos Carsí (F.G.) (Renovació) i Raúl García Pertusa (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Rodríguez de Cepeda – Lorenzo Palmireno: Enrique Cardells (F.G.)(Renovació) i Toni Ramos (F.I.)(Renovació)

  • Falla Rois de Corella (Gandia): Cristian Meliá (F.G.)(Renovació) i Gotes de Foc (F.I)(Fitxatge) 

  • Falla Rubén Dario – Fray Luis Colomer: Víctor Navarro (F.G.(Fitxatge) i Juan Lluch (F.I.)(Renovació)

S

  • Falla Sainetero Arniches – Arquitecto Ribes: Rafa Garrido (F.G.)(Renovació) i  Santiago Parrado (F.I) (Renovació) 

  • Falla Sanchis Bergón – Turia: Manuel Martínez Reig (F.G.)(Fitxatge) i David Ojeda (F.I.)(Renovació)

  • Falla San José de la Montaña – Teruel: José Fuster (F.I) (Renovació) 

  • Falla San Vicente – Marvá: Vicente Albert (F.G.)(Renovació) i José Fuster (F.I.)(Renovació)

  • Falla San Vicente – Pianista Amparo Iturbi: Pepo Jarauta (F.G.) (Renovació) i Carlos Herranz (F.I.) (Renovació)

  • Falla San Vicente – Periodista Azzati: Xavier Herrero (F.G) (Renovació) i Óscar Villada (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Sant Antoni de la Mar (Cullera): Erik Martínez (F.G i F.I) (Renovació) 

  • Falla Sant Gregori (Torrent): Hugo Giner (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Sant Jaume (Xàtiva): Xavier Herrero (F.G.)(Renovació) i Ramon Olivares (F.I.)(Renovació)

  • Falla Sant Nicolau – Mosquit (Gandia): Palacio i Serra (F.G)(Renovació) i Mercedes Taibo (F.I.) (Renovació)

  • Falla Sant Roc (Paterna): Miguel Ángel Royo i José Baixauli (F.G.)(Renovació) i José Badia (F.I.)(Renovació)

  • Falla Sant Torquat (Sedaví): Sergio Lis (F.G.)(Renovació) i Joaquín Rubio (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Sant Valerià (Torrent): Fede Salom (F.G.)(Renovació) i Juanjo Salom (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Santa Genoveva Torres «La Nova d´Orriols»: David Sánchez Llongo (F.G)(Renovació) i Mario Pérez (F.I.) (Fitxatge)

  • Falla Santa María Micaela – Martín El Humano:  Pau Soler (F.G.)(Renovació) i Rubén Arcos (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Santiago Rusiñol – Conde Luminares: Luis Espinosa (F.G)(Renovació) i Javier Rico (F.I.)(Renovació)

  • Falla Santos Justo y Pastor – Serrería: Agustín Torralba (F.G.)(Renovació) i Xavi Bonilla (F.I.)(Renovació)

  • Falla Segon Tram- Avinguda (Torrent): Sergio Musoles (F.G) (Renovació) i Gotes de Foc (F.I) (Renovació) 

  • Falla Selgas Tovar (Xàtiva): Víctor Navarro (F.G.)(Fitxatge) i Hermanos JJ García (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Séneca – Poeta Mas y Ros: Paco Giner (F.G i F.I)(Renovació)

  • Falla Séneca – Yecla: Gotes de Foc i Santi Muñoz (Renovació) 

  • Falla Serranos – Plaza de los Fueros: David Sánchez Llongo (F.G.)(Fitxatge) i David Ojeda (F.I.)(Renovació) 

  • Falla Sierra Martes – Miguel Servet: Enric Andres Alandi (F.G i F.I.)( Renovació)

  • Falla Sueca – Literato Azorín: Santaeulalia Tematización (F.G.)(Fitxatge) 

T​

  • Falla Taüt (Cullera): David Sánchez Llongo (F.G) (Renovació) i Gonzalo Rojas (F.I) (Renovació)

  • Falla Tomasos – Carles Cervera: Luis Espinosa (F.G.)(Renovació) i Joserra Lisarde (F.I.)(Fitxatge)

  • Falla Tres Forques – Cuenca- Pérez Galdós: Víctor Navarro (F.G)(Renovació) i Ximo Martí (F.I.)(Renovació)

  • Falla Trinquet (Manises): Miguel Banaclocha Rausell i Miguel Banaclocha Marín (F.G.)(Renv) i José Vte Zurita (F.I.(Renv) 

V

  • Falla València – Teodoro Llorente: Ximo Esteve (F.G.)(Renovació) i Santi Muñoz (F.I.)(Renovació)

  • Falla Vicente Andrés Estellés (Alaquàs): Miguel Ángel Moya i Rubén Moya «Germans Moya» (F.G. i F.I.)(Renovació)

  • Falla Vicente Sancho Tello – Chile: Ximo Esteve (F.G.)(Renovació) i Ángel Navarro (F.I.)(Renovació)

  • Falla Vilanova (Gandia): José Sanchis (F.G) (Renovació) i Xavier Gámez (F.I) (Fitxatge)

X

  • ​Falla Xúquer (Cullera): Xavier Tur (F.G – F.I.) (Renovació)

Z

  •  ​Falla Zapadores – Vicente Lleó: Vicente Llácer (F.G.)(Fitxatge) i Ángel Navarro (F.I.) (Renovació)

Comparteix la notícia...

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

ÚLTIMA HORA | Sanitat confirma 2.136 nou casos de COVID-19

Per províncies, els nous positius són: 265 a Castelló, 640 a Alacant i 1.231 a la província de València i 1.580 persones ingresades