La cultura fallera infantil es posa de gala

  • Junta Central Fallera celebra la Gala de la Cultura Infantil
  • L´acte s´ha celebrat en La Rambleta 

Este dissabte, Junta Central Fallera ha celebrat la gran Gala de la Cultura infantil, en la qual s’han lliurat els premis del Concurs Literari, de Declamació, Sabudets Fallers y Teatre infantil. L’acte, celebrat a La Rambleta, ha comptat amb l’assistència de la Fallera Major Infantil de València, Carla García, la Cort d’Honor Infantil i el president de Junta Central Fallera, Carlos Galiana.

Concurs Literari 

CATEGORIA D’OBRES DE TEATRE INEDITES
2º Finalista
Obra: “Aspectes d’Itaca”
Autor: Salvador Ferriol Morales-Alcayde

1º Finalista
Obra: “L’insondable destí de lady escàndol”
Autor: Salvador Ferriol Morales-Alcayde

Obra guanyadora 
Obra: “Serà el vi…”
Autora: Amparo Martí-Villlalba Broseta 

CATEGORIA D’OBRES DE TEATRE INEDITES INFANTILS 
2º Finalista
Obra: “Juguem?”
Autor: Francisco Zarzo Rodíguez

1º Finalista
Obra: “On line”
Autor: Hernán Mir Serrano

Obra guanyadora 
Obra: “Topp-Topp”
Autora: Trini Navarro Vidagany 

CONCURS LITERARI D’APROPÒSITS INÈDITS
2º Finalista
Obra: “Fallera millor”
Autora: Susana Gisbert Grifo

1º Finalista
Obra: “Somnis”
Autor: Juan Antonio Navarro Bonanad

Obra guanyadora 
Obra: “Fer o no fer”
Autor: Francisco Zarzo Rodíguez

CONCURS LITERARI D’APROPÒSITS INÈDITS INFANTIL
2º Finalista
Obra: “Bocatorta”
Autora: Susana Gisbert Gri

1º Finalista
Obra: “Coses de majors”
Autor: Marcos E. Soriano Soriano 

Obra guanyadora 
Obra: “A la vora de la platja”
Autora: Alicia Rios del Valle

V CONCURS MICROTEATRE
2º Finalista
Obra: “Història d’un somni”
Autora: Amparo Martin-Villalba Broseta

1º Finalista
Obra: “La casa….quin paper!!!”
Autor: Marcos E. Soriano Soriano 

Obra guanyadora 
Obra: “El Casting”
Autora: Trini Navarro Vidagany

CONCURS DE DECLAMACIÓ INFANTIL
CATEGORÍA A
Tercer Premi
Daniel del Campo Cañaveral, de la falla Barrio San Isidro
Segon Premi 
Martina Ruipérez Navarro, de la falla Barrio San Isidro
Primer Premi
Mireia Navarro Cantero, de la falla Ecuador-Avda Alcalde Gurrea
Premi a la poesía inèdita 
Andrés Cambronero Sanchis, de la falla Duc de Gaeta-Puebla de Farnals, per la poesía “Ser faller és la millor extraescolar”

CATEGORIA B
Tercer Premi
Daniel Miñana Llopis, de la falla Pintor Salvador Abril-Av. Peris i Valero
Segon Premi
Enrique Navarro García, de la falla Barrio San Isidro
Primer Premi
Blanca García Guijarro, de la falla Olivereta-Cerdá i Rico
Premi a la poesia inèdita
Eva Guijarro González, de la falla Olivereta-Cerdá i Rico per la poesía “La iaia María”

CATEGORIA C
Tercer Premi
Luis García Vaquero, de la falla Duque de Gaeta-Puebla de Farnals

Segon Premi
Sergi Pérez Díaz, de la falla Barrio San Isidro

Primer Premi
Carlota Pons Pascual, de la falla Sagunto-San Antonio-P. Urbano

Premi a la poesia inèdita
Andrés Cambronero Sanchis, de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals per la poesía “La sorpresa”

PREMI EXTRAORDINÀRI
Jaume Navarro Cantero, de la falla Ecuador-Avda. Alcalde Gurrea

CONCURS DE DECLAMACIÓ JUVENIL
Tercer Premi
Laura López Lozano, de la falla la Eliana Cid

Segon Premi
Yaiza Ramos Caballero, de la falla La Eliana-Cid

Primer Premi
Luna Soria Vera, de la falla Venezuela-Agustín Sales

CONCURS DE DECLAMACIÓ SENIOR
Tercer Premi
Alberto Mitjanas Fábregas, de la falla Frai J.Rodríguez – Pintor Cortina

Segon Premi
Alba Ferrándiz Bajo, de la falla Duque de Gaeta-Puebla de Farnals

Primer Premi
Sol Prior Estellés, de la falla Venezuela-Agustín Sales

Premi a la poesía inèdita
Andrés Cambronero Sanchis, de la falla Duc de Gaeta-Pobla de Farnals per la poesía “Sonatina a l’Albufera”

PREMIS SABUDETS

Tercer premi del concurs Sabudets Fallers per a la comissió fallera Exposició-Misser Mascó, format per Álvaro Fondeur González, Elena Ribera Boigues, Carlota Magraner Tormo i Rocío Hernández Vélez.
Segon premi del concurs Sabudets Fallers per a la comissió fallera Plaça de la Reina-Pau-Sant Vicent, format per Irene Regidor Porcar, Miguel del Río Giménez, Carlos Hervás Sempere, i Pau Carbonell Ghoshe
Primer premi del concurs Sabudets Fallers per a la comissió fallera Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals, format pels germans Luis i Laura Lucía García Vaquero, Borja García Úbeda i Victoria Mínguez del Olmo.

LLIURAMENT DELS BANDERINS DE RECONEIXEMENT A L’ESFORÇ FET PER LES FALLES QUE ES VAN INSCRIURE AL CONCUNRS DE TEATRE I NO POGUEREN ACTUAR EN PLENA PANDÈMIA

Falla Duc de Gaeta-la Pobla de Farnals
Falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí
Falla Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina
Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel-lí

Fotografies: Armando Romero (JCF)

Comparteix la notícia...

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *