La Gala de la Cultura 2021 reconeix l’esforç de les comissions en un any extraordinàriament complicat

  • Junta Central Fallera lliura els premis de Cultura de 2021

Este dissabte, Junta Central Fallera ha celebrat la gran Gala de la Cultura, en la qual s’han lliurat els premis del Concurs de Declamació, Sabuts Fallers, Teatre Faller i audiovisuals. L’acte, celebrat a La Rambleta, ha comptat amb l’assistència de la Fallera Major de València, Consuelo Llobell, la Cort d’Honor i el president de Junta Central Fallera, Carlos Galiana.

La Gala de la Cultura 2021 ha començat a ritme de tabal i dolçaina per la colla de Junta Central Fallera. Els assistents anaven passant a l’imponent auditori, amb nervis, rialles i il·lusions per conéixer els premiats.

Ja dins, les “albaes” han donat la benvinguda a Consuelo Llobel i la Cort d’Honor, les qui estrenaven el tercer vestit oficial. L’espectacle ha combinat representacions, música i fins i tot humor, amb el reconegut còmic i monologuista Óscar Tramoyeres.

PREMIS

PREMIS SABUTS

Primer premi del concurs Sabuts Fallers per a la comissió fallera Exposició-Misser Mascó, format per Teresa Aguilar Aguirre, Manuel Mas Gaspar, Diego Palacios Pérez i Rosendo Sorlí Fos.

Segon premi del concurs Sabuts Fallers per a la comissió fallera Plaça de la Reina-Pau-Sant Vicent, format per Luis Fernández Gimeno, Pilar Lozano Verdet, Vanessa Lerma Navarro i Gueguel Massmanian Estellés.

Tercer premi del concurs Sabuts Fallers per a la comissió fallera Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals, format per María José Guijarro López, Pepe Bajo Llorens, Francisco José Cascales Guijarro i Marcos Soriano Vidal

PREMIS AUDIOVISUALS

CATEGORIA TEMÀTICA FALLERA

Premi al millor actor per a:

Enrique Chisbert Cuenca per “El malalt imaginari” de la Falla Cadiz – Denia

Premi a la millor actriu per a:

Paula Reyes Plá per “Bon dia pel mati” de la Falla Molinell – Alboraya

Premi a la millor direcció per a:

Eva Duarte Peligro per “Junts fem Berni” de la Falla Marqués de Montortal- Berni Catalá.

Premi al millor guió original per a:

“Reunits” de la Falla Santa María Micaela – Martín el Humano.

Premis a millors audiovisuals:

1er. Premi per a “Junts fem Berni” de la Falla Marques de Montortal – Berni Catalá

2º Premi per a “Reunits” de la Falla Santa María Micaela – Martín el Humano

3er. Premi per a “El malalt imaginari” de la Falla Cadiz – Denia

CATEGORIA TEMÀTICA GENERAL

Premi al millor actor per a:

Raúl Marco Puchol per “Ringo Starr” de la Falla Santa María Micaela – Martín el Humano

Premi a la millor actriu per a:

Natalia Dutor Santonja per “Que sap Ningú!” de la Falla Cadiz – Denia

Premi a la millor direcció per a:

Macarena Izquierdo Gutierrez per “La por als ulls” de la Falla Duque de Gaeta – Puebla de Farnals.

Premi al millor guió original per a:

“Una cita inesperada” de la Falla Borrull – Turia

Premis a millors audiovisuals:

1er. Premi per a “Ringo Starr” de la Falla Santa María Micaela – Martín el Humano

2º Premi per a “La por als ulls” de la Falla Duque de Gaeta – Puebla de Farnals

3er. Premi per a “Una cita inesperada” de la Falla Borrull – Turia.


LLIURAMENT DELS BANDERINS DE RECONEIXEMENT A L’ESFORÇ FET PER LES FALLES QUE ES VAN INSCRIURE AL CONCURS DE TEATRE I NO POGUEREN ACTUAR EN PLENA PANDÈMIA

Falla Barri de Beteró
Falla Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals
Falla Rubén Dario-Frai Lluis Colomer
Falla Guillem de Castro-Triador
Falla Quart-Palomar
Falla Mariá Benlliure-Séquia de Tormos
Falla Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel.lí
Falla Frai J. Rodriguez-Pintor Cortina
Falla Cádiz-Cura Femenia
Falla Barri de Sant Isidro
Falla Jeronima Gales-Litografo Pascual i Abad
Falla Borrull-Turia
Falla Santa María Micaela- Martín l’humá
Falla Cádiz-Denia
Falla Arxiduc Carlos-Music Gomis

MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL

NOMINATS

– a Carlos Bermell Molmeneu
En el paper de Rodolfo, de l´obra: De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

– a Amadeu Sánchez Ruano
En el paper de Sam, de l´obra Família Política
de la falla Pintor Salvador Abril-Pere III el Gran

-a Natalia Puchades Gregorio
En el paper de Juana, de l´obra De Natura Salvatge
de la falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

I EL SARAGÜELL A MILLOR ACTOR/ ACTRIU NOVELL ES:
Carlos Bermell Molmeneu

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT

NOMINATS:

– a Paula Campos Sáez
En el paper de Rita, de l´obra De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

– a Natalia Puchades Gregorio
En el paper de Juana, de l´obra De Natura Salvatge
de la falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

– a Maria Molina Tena
En el paper de Sara, de l´obra De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

I EL SARAGÜELL A MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT ES:

Maria Molina Tena

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT

NOMINATS:

– a Carlos Bermell Molmeneu
En el paper de Rodolfo, de l´obra: De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

– a Ramón López Baixaulí
En el paper de Metge/Home/Infermer, de l´obra Històries de Metre i Mig
de la falla Pintor Salvador Abríl-Peris i Valero

– a Rubén Cerezo Tomás
En el paper de Toño, de l´obra De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

I EL SARAGÜELL A MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT ES:

Carlos Bermell Molmeneu

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL

NOMINATS:

– a Arantxa Solá García
En el paper de Sonsoles, de l´obra De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

– a Irene García Puchades
En el paper de Ginny, de l´obra De Natura Salvatge
de la falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

– a Aída Fenollosa Arguedas
En el paper de Paulina/Sabina/María de l´obra El Manual de la Bona Esposa
de la falla Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

I EL SARAGÜELL A MILLOR ACTRIU PRINCIPAL ES:

Arancha Solá García

MILLOR ACTOR PRINCIPAL

NOMINATS:

– a Alejandro Cerezo Tomás
En el paper de Doctor Gómez, de l´obra De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

– a Iván Serna Alapont
En el paper de Lorenzo, de l´obra De Natura Salvatge
de la falla Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

– a Pere Sánchez Pertegás
En el paper de Beltra, de l´obra Històries de Metre i Mig
de la falla Pintor Salvador Abril-Peris i Valero

I EL SARAGÜELL A MILLOR ACTOR PRINCIPAL ES:

Pere Sánchez Pertegas

MILLOR DIRECCIÓ

NOMINATS:

– a Pepe Milian Serrano
en l´obra El Manual de la Bona Esposa
de la falla Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbá

– a José Julio Molina Monleón
en l´obra De Remat
de la falla Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

– a Blanca López Sanandrés
en l´obra Històries de Metre i Mig
de la falla Pintor Salvador Abríl-Peris i Valero


I EL SARAGÜELL A MILLOR DIRECCIÓ ES
José Julio Molina Monleón:

MILLOR MUNTATGE

NOMINATS:

Obra: Històries de Metre i Mig

de la falla: Pintor Salvador Abríl-Peris i Valero

Obra: De Remat

de la falla: Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

Obra: El Manual de la Bona Esposa

de la falla: Sagunt-Sant Antoní-Pare Urbá

I EL PREMI A MILLOR MUNTATGE ES :

Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman

PREMIS D’OBRA

PRIMER PREMI PER A LA FALLA:

Carrera Sant Lluís-Doctor Waksman, per l’obra De Remat

SEGON PREMI PER A LA FALLA:

Pintor Salvador Abril-Peris i Valero, per l’obra Històries de Metre i Mig

TERCER PREMI PER A LA FALLA:

Sagunt-Sant Antoni-Pare Urba

QUART PREMI PER A LA FALLA:

Josep Soto Micó-Síndic Mocholí

QUINT PREMI PER A LA FALLA:

Pintor Salvador Abril-Pere II el Gran, per l’obra família Política

Fotografies: Armando Romero (JCF)

Comparteix la notícia...

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *