Programa Oficial de les Falles de València 2021

ACTUALITZACIÓ — 23/08/2021 – 20:30h

  • Les Falles de València serán del 1 al 5 de setembre

Este és el Programa Oficial de les Falles de València 2021 

El programa de festejos pot patir variacions atenent al context i la situació sanitària del moment

JULIOL 

Dilluns 12 i Dimarts 13 

Recepció dels ninots per a la Exposició del Ninot en la Marina (Base del Alinghi)

Matins: 10h a 14h Vesprada: 16h a 21h 

Els ninots hauran d’ajustar-se a les mesures acordades i que venen sent habituals en exercicis anteriors, i aquestes són: Infantils 0,40×0,50×0,75 mts. – Majors 1x1x2,50 mts.

Divendres 16 

A les 19h Inauguració de la Exposició del Ninot i presentació del Llibre Faller en la Marina (Base Alinghi)

AGOST 

Dimarts 31 

10h Clausura de la Exposició del Ninot Infantil 

10:30h Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat Infantil 2021”

11h Recollida de Ninots per part de les comissions falleres fins a les 20h

SETEMBRE 

Dimecres 1

08h Plantà Infantil 

10h Clausura de la Exposició del Ninot 

10:30h Lectura del veredicte popular i proclamació del “Ninot Indultat 2021”

11h Recollida de Ninots per part de les comissions falleres fins a les 20h 

14h Mascletà desde diferents punts de la ciutat

23h “Nit de l´Albà” de les falles en tota la ciutat

Dijous 2

08h Plantà de totes les falles

14h Mascletà desde diferents punts de la ciutat 

17:30h Entrega de premis infantils, en la Tribuna instal·lada en la Plaça de l´Ajuntament

Divendres 3

09h Entrega de premis, en la Tribuna instal·lada en la Plaça de l´Ajuntament 

14h i 15h Mascletà desde diferents punts de la ciutat

OFRENA – (Falles que pasen per el Carrer de la Pau)

Itinerari: Mar, Avellanas, Palau i Almoina

17:00h Pla del Remei – Gran Via 

18:15h Benimamet – Burjassot – Beniferri 

20h Malvarrosa – Cabanyal – Beteró 

21:15h Algirós

22:15h Poblats Al Sud

OFRENA – (Falles que pasen per el Carrer de Sant Vicent)

Itinerari: Quart, Caballeros i Plaça de la Verge

17h Campanar 

18h La Roqueta – Arracapins 

19:30h Olivereta

21:15h La Saïda 

22:45h El Carme

23:30h Cases Regionals 

23:40h Juntes Locals 

23:50h Falla Ramiro de Maeztu – Leones

23:55h Comitiva Oficial delegacions de Murcia, Castelló i Alacant 

00h Últimes 5 FFMMIV 

00:05h FMIV i Cort d´Honor, Components de JCF i Banda Municipal de València 

Dissabte 4 

OFRENA – (Falles que pasen per el Carrer de la Pau)

Itinerari: Mar, Avellanas, Palau i Almoina

09h Quatre Carreres 

10:45h Russafa A

11:45h Russafa B

OFRENA – (Falles que pasen per el Carrer de Sant Vicent)

Itinerari: Quart, Caballeros i Plaça de la Verge

09h Benicalap

10:15h Jesús 

11:30h Mislata

14h i 15h Mascletà desde diferents punts de la ciutat 

OFRENA – (Falles que pasen per el Carrer de la Pau)

Itinerari: Mar, Avellanas, Palau i Almoina

18h Pla del Reial – Benimaclet

19:45h Canyamelar – Grau – Natzaret

20:45h La Xerea 

21:15h Rascanya

22:45h Camins al Grau

OFRENA – (Falles que pasen per el Carrer de Sant Vicent)

Itinerari: Quart, Caballeros i Plaça de la Verge

17h La Creu Coberta 

18:15h El Pilar – Sant Franscesc

19:30h Patraix

20:45h La Seu – El Mercat 

21:15h Botànic – La Petxina

22:15h Quart de Poblet – Xirivella 

23:15h Cases Regionals 

23:25h Entitats convidades 

23:30h Falla Albacete – Marvà

23:35h Últimes 5 FFMMV

23:40h FMV i Cort d´Honor. Components de JCF i Banda Municipal de València 

22:00 i 23:30h Nit del Foc en diferents punts de la ciutat

Diumenge 5 

10h Ofrena de flors de les FFMMV i Corts d´ Honor davant la imatge del Patriarca en el pont de Sant Josep, amb la col·laboració de la Falla Dr. Olóriz – Arquebisbe Fabián i Fuero

11h Homenatge al poeta Maximilià Thous en el seu monument , amb la col·laboració de la Falla Fray Pedro Vives – Bilbao – Maximilià Thous 

12:30h Homenatge al Mestre Serrano, que tindrà llocen la Avinguda del Regne de València

14h Mascletà desde diferents punts de la ciutat 

18h Missa Solemne en honor a Sant Josep en la Seo de València, amb la pressencia de les FFMMV i Corts d´Honor, junt amb el Gremi de Carpinters i JCF

20h Cremà de les Falles Infantils 

20:30h Cremà de la falla infantil del primer premi de la Secció Especial 

21h Cremà de la falla municipal infantil

22h Cremà de les falles de València 

22:30h Cremà de la falla del primer premi de la Secció Especial

23h Cremà de la falla municipal

Comparteix la notícia...

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *