Fem un repàs als fitxatges i renovacions dels artistes fallers per a les Falles 2023. Com hem fet des del 2019, anem a actualitzar este especial per a conèixer els/les artistes fallers que plantaran en les próximes falles. Si alguna comissió o artista desitja confirmar la seua contractació per a l’any 2023 pot fer-ho a través del següent de noticies@defestaenfesta.com o per WhatsApp 658 14 07 09.

Guía: Falla Infantil (F.I.) – Falla Gran (F.G.) | Trobareu NOVETAT en les actualitzades

Última actualització: 20/05/2022 – 21:00h

ARTISTES FALLES MUNICIPALS 2023

  • Manolo García i Marina Puche – (F.G.)
  • Ceballos i Sanabria – (F.I.)

A

  • Falla Abú Masaifa (Xàtiva): Erik Martínez (F.G.) Fitxtage – Bernardo Estela (F.I.) Fitxatge
  • Falla Actor Mora – Avenida de la Constitución: Jesús Liñana «Hawa» (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Alberique – Héroe Romeu: Jugosa Taller Artístico (F.I.) Fitxatge
  • Falla Alemania – El Bachiller: Pedro Espadero (F.G.) Fitxatge – Alejandro Cano (F.I.) Fitxatge
  • Falla Almirante Cadarso – Conde Altea: Antonio Pérez Mena (F.G.) Fitxatge – Enric Ginestar (F.I.) Renovació
  • Falla Alqueries de Bellver – Garbi: Rubén Domínguez (F.G.) Fitxatge – Miguel March (F.I.) Fitxatge
  • Falla Alquerieta i Museu Faller (Gandia): Adrián Alcaraz (F.I.) Renovació
  • Falla Àngel de l´Alcàsser (Torrent): Vicente Herrando (F.G.) Renovació – Francisco Tarazona (F.I) Fitxatge
  • Falla Antoni Pardo (Torrent): Sacabutxart (F.G.) Renovació – Vicente Gomar (F.I.) Fitxatge
  • Falla Aras del Alpuente – Castell de Pop: Rafa Cheli (F.G.) Renovació – Miriam García (F.I.) Renovació
  • Falla Archiduque Carlos – Chiva: Ximo Martí (F.G.) Fitxatge – Carlos Herranz (F.I.)
  • Falla Archiduque Carlos – Músico Gomis: Ernesto Cimas (F.G.) Renovació – Vicente Gomar (F.I.) Renovació
  • Falla Arquitecto Alfaro – Francisco Cubells: Dani Barea (F.G.) Fitxatge
  • Falla Arturo Mas (Benifaió): Paco Giner (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Arzobispo Olaechea – San Marcelino: SacabutxArt (F.G.) Fitxatge
  • Falla Ausiàs March (Alzira): Miguel March (F.I.) Fitxatge
  • Falla Avinguda (Torrent): Pau Soler (F.G.) Fitxatge – Xavi ureña (F.I.) Fitxatge
  • Falla Avinguda (Sagunt): Francisco Fuentes (F.G i F.I.) Renovació
  • Falla Avinguda (Sollana): Artesania Mora (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Avinguda d´Espanya (Sueca): Filiberto Pons i Bea Peiró (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Avenida Campanar – Hipólito Rovira: Daniel Barea (F.G.) Renovació – Francisco Tarazona (F.I.) Fitxatge
  • Falla Avenida Ecuador – Alcalde Gurrea: Emilio Tamarit (F.I.) Fitxatge
  • Falla Avenida Genovés (Alaquàs): Javier Gómez Morollón (F.G.) Fitxatge – Borja Llorens (F.I.) Fitxatge
  • Falla Avenida Giorgeta – Roig de Corella: Vicente Albert (F.G.) Fitxatge – Xaume Torrent (F.I.) Fitxatge
  • Falla Avenida del Oeste: Paco Torres (F.G.) Renovació – Alejandro Rubio (F.I.) Fitxatge
  • Falla Avenida Miguel Hernández (Alaquàs): Artesanía Fallera Hermanos Moya (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Azcárraga – Fernando El Católico: Carlos Herrero (F.I.) Fitxatge

B

  • Falla Badia (Moncada): Enrique i Mario Cardells (F.G.) Fitxatge – Sergio Alcañiz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Barrio de la Luz: Fer Marzo (F.G.) Renovació – Miguel March (F.I.) Fitxatge
  • Falla Baix la Mar (Dénia): David Sánchez Llongo (F.G.) Fitxatge – Bernardo Estela (F.I.) Renovació
  • Falla Baix – Messó de Morella: Cristian García (F.G.) Fitxatge – Vicente Domínguez (F.I.) Renovació NOVETAT
  • Falla Barón de Patraix – Cuenca: Vicente Herrando (F.G.) Fitxatge – Adrián Ballesteros i Ana Duro (F.I.) Renovació
  • Falla Barraca – Espadán: Luis Espinosa (F.G.) Renovació – José Luis Platero (F.I.) Fitxatge
  • Falla Barrio Betero: Palacio i Serra (F.G.) Fitxatge – Sergio Gómez (F.I.) Renovació
  • Falla Barri Cotxera (Torrent): Fran Martos (F.I.) Fitxatge
  • Falla Barri La Ravalera (Borriana): Luis Herrero (F.G. – F.I.) Renovació
  • Falla Barri Santa Bàrbara (Algemesí): Manu Pons (F.G.) Fitxatge
  • Falla Barrio San Isidro: Vicente Herrando (F.G.) Renovació – Marta Póvez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Benicadell – San Roque: Vicente Espeleta (F.I.) Fitxatge
  • Falla Benicarló: José Ramón Devis (F.G.) Fitxatge – Marta Póvez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Bressol del Moble (Sedaví): Mario Gual (F.G.) Renovació – Ángel Navarro (F.I.) Renovació
  • Falla Bressol de la Taronja (Carcaixent): Xavi Tur (F.G.) Renovació
  • Falla Bolseria Tros – Alt: Art En Foc (F.G.) Renovació – Jugosa Taller Artístico (F.I.) Fitxatge
  • Falla Bonavista (Alaquàs): Enrique i Mario Cardells (F.G.) Fitxatge – Manuel Martínez Reig (F.I.) Fitxatge
  • Falla Borrull – Turia: Vicente Julián García (F.G.) Fixatge

C

  • Falla Cadíz – Los Centelles: Art en Foc (F.G.) Fitxatge
  • Falla Calabazas – En Gall: Pedro Espadero (F.G.) Fitxatge – Alejandro Cano (F.I.) Fitxatge
  • Falla Camino de Moncada – Pintor Jacomart: Pepe Sales (F.G.) Renovació – Juan Alberto Navarro (F.I.) Fitxatge
  • Falla Camí La Mar (Puçol): José Luis Gómez (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Camí Nou (Alzira): Toni Pérez (F.G.) Renovació – Bernardo Estela (F.I.) Renovació
  • Falla Camí Nou de Picanya – Nicolau Primitiu: José Vicente Zurita (F.I.) Fitxatge
  • Falla Camí Reial (Torrent): Manu Pons (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Campamento (Paterna): Artesanía Fallera Hermanos Moya (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Campaments (Dénia): Loren Fandos (F.G.) – Sergio Fandos (F.I.) Renovació
  • Falla Cánovas del Castillo (Carcaixent): Javier Álvarez (F.G.) Renovació – Sergio Amar (F.I.) Fitxatge
  • Falla Carrer de Llíria (Benaguasil): Paco Torres (F.G.) – Fitxatge
  • Falla Carrera Malilla – Isla Cabrera: Salva Banyuls i Néstor Ruiz (F.G.) Fitxatge – Francisco Tarazona (F.I.) Fitxatge
  • Falla Centro (Dénia): Pere Baenas (F.G.) Renovació – José Gallego (F.I.) Fitxatge
  • Falla Ceramista Ros – José María Mortes Lerma: Falles i Fogueres Martínez Velló (F.G.) Fitxatge – Miriam García (F.I.) Renovació
  • Falla Cervantes (Alaquàs): Rubén Domínguez (F.G.) Fitxatge – Miguel March (F.I.) Fitxatge
  • Falla Císcar – Burriana: Josué Beitia (F.G.) Fitxatge – Bernardo Estela (F.I.) Renovació
  • Falla Ciudad de Córdoba – Vicente Tomás Martí «Beniferri»: Isidro Ventiscas (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Colmenar (Alzira): Xavi Tur (F.G i F.I.) Fitxatge
  • Falla Conde Salvatierra – Cirilo Amorós: José Ramón Devis (F.G.) Renovació – Javier Álvarez – Sala Salinas (F.I.) Fitxatge
  • Falla Colon – San Vicente de Paul (Llíria): Carlos Sevilla (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Conchita Piquer – Monestir de Poblet: David Martínez (F.G.i F.I.) Fitxatge
  • Falla Conserva – Berenguer Mallol: Falles i Fogueres Martínez Velló (F.G.) Fitxatge – Salva Dolz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Convento Jerusalén: Pere Baenas (F.G.) Renovació – José Gallego (F.I.) Renovació
  • Falla Corretgeria – Bany dels Pavesos: Manolo Martínez Reig (F.G.) Renovació – Juanjo Salom (F.I.) Fitxatge
  • Falla Cronista Vicent Beguer (Torrent): Grego Acebedo (F.I.) Fitxatge
  • Falla Cuba – Denia: Mario Cardells (F.G.) Fitxtage
  • Falla Cuba – Literato Azorín: Vicente Martínez (F.G.) Renovació – Gonzalo Rojas (F.I.) Fitxatge
  • Falla Cuenca Tramoyeres – Guardia Civil: Arturo Atienza (F.I.) Fitxatge

D

  • Falla Daroca – Padre Viñas: Joserra Lisarde (F.G.) Fitxatge – Xaume Torrent (F.I.) Fitxatge
  • Falla de la Plaça (Torrent): José Miguel Gasent (F.G.) Fitxatge – Sergio Gómez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Doctor Álvaro López – San Juan de Dios: Art de Foc (F.G.) Fitxatge
  • Falla Doctor Gil y Morte – Doctor Vila Barberà «Els Generals»: Salva Banyuls i Néstor Ruiz (F.G.) Renovació – Vicente Chaveli (F.I.) Renovació
  • Falla Doctor Palos (Sagunt): Isidro Ventiscas (F.G – F.I) Fitxatge
  • Falla Doctor Sanchis Bergón – Turia: Raúl Martínez (F.G.) Fitxatge – Ferran García (F.I.) Fitxatge
  • Falla Doctor Serrano – Carlos Cervera – Clero: Sergio Musoles (F.G.) Renovació – Ausiàs Estrugo (F.I.) Renovació
  • Falla Doctor Vicent Navarro i Soler (Benetússer): Mario Cardells (F.G.) Renovació – Vicente Espeleta (F.I.) Fitxatge
  • Falla Don Bosco (Borriana): Vicente Martínez (F.G.) Renovació – Paco Martínez (F.I.) Fitxtage
  • Falla Dos de Maig (Paterna): Palacio i Serra (F.G.) Fitxatge
  • Falla Duc de Gaeta – Pobla de Farnals: Carlos Carsí (F.G.) Fitxatge i Mario Pérez (F.I.) Fitxatge

E

  • Falla El Castell (La Pobla Llarga): Hermanos JJ. García (F.G.) Fitxatge – Isaac Argudo (F.I.) Fitxatge
  • Falla Eduardo Merello (Port de Sagunt): Luis Espinosa (F.G.) Fitxatge – David Ojeda (F.I.) Fitxatge
  • Falla Els Barris (Turís): Santaeulalia (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Els Melianers (Meliana): Isidro Ventiscas (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla El Mercat (Alzira): David Sánchez Llongo (F.G.) Fitxatge – Miriam García Sandemetrio (F.I.) Fitxatge NOVETAT
  • Falla El Mercat (Sagunt): Ricardo Ferrandis (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla El Rabal (Catarroja): Ferni Llopis (F.G.) Fitxatge – Vicent Gayà (F.I.) Fitxatge
  • Falla El Palleter (Port de Sagunt): Josué Ro (F.G.) Fitxatge – Adrián Alcaraz (F.I.) Fitxatge
  • Falla El Picaor (Benaguasil): José Miguel Gasent (F.G.) Fitxatge
  • Falla El Sequer (Alfafar): Sergio Lis (F.G.) Renovació – Vicente Francisco Lorenzo (F.I.) Renovació
  • Falla El Jardí (Albal): Art de Foc (F.G.) Fitxatge
  • Falla Els Cremats (Benicarló): David Sánchez Llongo (F.G.) Fitxatge – Vicente Espeleta (F.I.) Fitxatge
  • Falla Els Vents (Port de Sagunt): Daniel Barea (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla En Sendra – Plaza Coll: María Teresa Melià (F.G. i F.I) Renovació
  • Falla Escalante – Amparo Guillem: Paco Gonzalvo (F.G.) Fitxatge – Inmalvar (F.I.) Fitxatge
  • Falla Escultor Vicent Pallardó (Torrent): Fran Martos (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Espartero – Ramón y Cajal: Salva Banyuls i Néstor Ruiz (F.I.) Renovació – Fernando Foix (F.I.) Fitxatge
  • Falla Evaristo Bas – Cullera: Isidro Ventiscas (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Exposició – Misser Mascó: David Sánchez Llongo (F.G.) Renovació – Xavier Gurrea (F.I.) Fitxatge

F

  • Falla Faro Mar (Cullera): Isidro Ventiscas (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Francisco Climent – Uruguay: Sergio Lis (F.G.) Fitxatge – Adrián Ballesteros i Ana Duro (F.I.) Fitxatge
  • Falla Filiberto Rodrigo (Catarroja): Germans Meliá (F.G.) Fitxatge – Alfonso Díaz (F.I.) Fitxatge

G

  • Falla García Lorca – Oltá: Raúl Martínez Ruiz (F.G.) Renovació – Samuel Martínez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Gayano Lluch: David Sánchez Llongo (F.G.) Renovació – Sergio Alcañiz (F.I.) Renovació
  • Falla General Pando – Serrano Flores: Arturo Vallés (F.G.) Fitxatge – Xaume Torrent (F.I.) Fitxatge
  • Falla Gloria – Felicitat – Tremolar: Álvaro Guija (F.I.) Fitxatge
  • Falla Gran Teatre (Paterna): Mario Cardells (F.G.) Fitxatge – Fernando Martínez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Guillem Sorolla – Recaredo: Alejandro Cano (F.I.) Renovació

H

  • Falla Hernán Cortés (Alzira): Alcides Galeano (F.G.) Renovació NOVETAT
  • Falla Hernández Lázaro – Valle de la Ballestera (Pouet): Isidro Ventiscas (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Hierros – Juan Bautista Perales: Borja Llorens (F.I.) Renovació
  • Falla Humanista Mariner – Manuel Simó: Agustín Torralba (F.G. i F.I.) Fitxatge

I

  • Falla Isaac Peral – Méndez Núñez: Dani Barea (F.G.) Renovació
  • Falla Isaac Peral – Micer Mascó: José Francisco Gómez Fonseca (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Isabel La Católica – Cirilo Amorós: Ángel Navarro (F.I.) Renovació
  • Falla Islas Canarias – Dama de Elche: Javier Rico (F.G.) Fitxatge – Santi Muñoz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Islas Canarias – Trafalgar: Vicente Herrando (F.G.) Renovació
  • Falla Ingeniero José Sirera – Pio IX: Raúl Martínez (F.G. i F.I.) Fitxatge

J

  • Falla Jardí de l´Alegria (Carcaixent): Germans Parra (F.G.) Fitxatge – Borja Llorente (F.I) Fitxatge
  • Falla Jacinto Benavente – Reina Doña Germana: Paco Giner (F.G.) Fitxatge – Ángel Esteban (F.I.) Fitxatge
  • Falla Jacinto Benavente – Alborxí (Paterna): Dani Barea (F.G.) Fitxatge
  • Falla Joaquín Costa – Burriana: Mario Cardells (F.G.) Fitxatge – Vicente Domínguez (F.I.) Renovació
  • Falla Joaquín Costa – Conde Altea: Art en Foc (F.G.) Renovació – Mario Pérez (F.I.) Fitxtage
  • Falla Joaquín Navarro – Carrícola: Xaume Torrent (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla José Maestre «El Cid»: Javier Gómez Morollón (F.G.) Fitxatge – Roberto Moratalla (F.I.) Fitxatge
  • Falla Joventut (Benetússer): Josué Beitia (F.G.) Renovació i Vicente Gomar (F.I.) Renovació
  • Falla Juan de Aguilo – Avda. Gaspar Aguilar: Lorenzo Fandos (F.G.) Fitxatge – Jaime Torrent (F.I.) Fitxatge
  • Falla Justo Vilar – Mercado del Cabanyal: Ximo Martí (F.G.) Fitxatge – Vicente Domínguez (F.I.) Renovació

L

  • Falla L´Albufera (Catarroja): Juane Cortell (F.G.) Fitxatge – Fran Sierra (F.I.) Fitxatge
  • Falla L´Alcota – Sagunt: Cristian García Carrasco (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla L´Alquenència (Alzira): Sergio Lis (F.G.) Renovació – David Sanruperto (F.I.) Renovació
  • Falla L´Amistat (Massamagrell): Vicente Albert (F.G. i F.I.) Renovació NOVETAT
  • Falla L´Amistat (Paterna): David San Ruperto (F.G i F.I.) Fitxatge
  • Falla L´Ermita (Picassent): Paco Gonzalvo (F.G.) Renovació – Vicente Gomar (F.I.) Renovació
  • Falla La Eliana – Cid: Miguel Santaeulalia (F.G.) Fitxatge – Sergio Gómez (F.I.) Renovació
  • Falla La Palmereta (Port de Sagunt): Francisco Fuentes (F.G.) Fitxatge – David Ojeda (F.I.) Renovació
  • Falla La Paperina (Benicarló): Pau Soler (2023 – 2024) Fitxatge
  • Falla La Saletta (Aldaia): Fernando Martínez (F.G.) Fitxatge – Salvador Ferris (F.I.) Fitxatge
  • Falla La Victoria (Port de Sagunt): Ximo Martí (F.G.) Fitxatge – Daniel Barea (F.I.) Fitxatge
  • Falla Lepanto – Guillem de Castro: Anna Ruiz (F.G.) Renovació – Ricard Balanzá (F.I.) Fitxatge
  • Falla Les Barraques (Catarroja): Borxa Selma (F.G.) Fitxatge – Artesanía Fallera Hermanos Moya (F.I.) Fitxatge
  • Falla Les Roques (Dénia): Pachi García (F.G.) Fitxatge – Fran Sierra (F.I.) Fitxtage
  • Falla Les Llimeres (La Vall d´Uixó): Isidro Ventiscas (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Linterna – Na Robella: Rafa Cheli (F.G.) Fitxatge – Carlos Borrás (F.I.) Fitxatge
  • Falla Lo Millor (Alberic): Roberto Chorro (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Lo Rat Penat: Sergio Musoles (F.G.) Fitxatge – Teo Chichanova (F.I.) Renovació
  • Falla Lope de Rueda (Torrent): Falles i Fogueres Martínez Velló (F.G.) Fitxatge
  • Falla Luis Cendoya (Port de Sagunt): José Luis Pascual Nebot (F.G.) Renovació – Antonio Andrés (F.I.) Renovació NOVETAT

M

  • Falla Maestro Bellver – Mariano Ribera: Sacabutxart (F.G.) Renovació – Rubén Arcos (F.I.) Fitxatge
  • Falla Maestro Gozalbo – Conde Altea: Conjunt de profesionals que han col·laborat amb Manuel Algarra Salinas des del 2014 fins al 2022 (F.G.) – Sergio Amar Medina (F.I.) Renovació
  • Falla Maestro Valls – Marino Albesa: Gotes de Foc (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Málaga – Doctor Montoro: Rubén Domínguez (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Manuel Arnau – Creu Coberta: Vicente Espeleta (F.I.) Renovació
  • Falla Manuel Meliá Fuster – Carlos Cortina «La Nova de Benicalap»: Fernando López Cabañero (F.G.) Fitxatge
  • Falla Mariano Benlliure – Poeta Zorrilla (Paterna): Paco Cuadros i David Zahonero (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Marqués de Montortal – Berní i Catalá: Ernesto Cimas (F.G.) Fitxatge – Vicente Gomar (F.I.) Fitxatge
  • Falla Marqués de Montortal – José Esteve: Ximo Martí (F.G.) Fitxatge – Xavier Guerrea (F.I.) Renovació
  • Falla Màrtirs (Gandia): Erik Martínez (F.G.) Renovació – Joan S. Blanch (F.I.) Fitxatge
  • Falla Malvarrosa: Pere Baenas (F.G.) Fitxatge – José Luis Platero (F.I.) Fitxatge
  • Falla Matías Perelló – Luis Santángel: Pedro Santaeulalia (F.G.) Fitxatge – Fernando Martínez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Mendizábal: Fernando López (F.G.) Renovació – Carlos Herrero (F.I.) Renovació
  • Falla Mercat d´Alcàsser (Alcàsser): Art en Foc (F.G.) Renovació – Alfonso Díaz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Mercat de Russafa: Álex López (F.I.) Fitxatge
  • Falla Mercat de Silla: Paco Vizcaino (F.G.) Renovació – Art en Foc (F.I.) Fitxatge
  • Falla Mestre Giner (Carcaixent): Vidal Garrido (F.G.) Fitxatge – Jordi Galán (F.I.) Fitxatge
  • Falla Mestre Serrano (Aldaia): Fernando López (F.G.) Fitxatge – Rubén Arcos (F.I.) Fitxatge
  • Falla Mig Camí (Almussafes): Carlos Sevilla (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Ministro Luis Mayans – Platero Suárez: Dani Barea (F.G.i F.I.) Fitxatge
  • Falla Moli de Vent (Puçol): Josemi Gasent (F.G.) Fitxatge
  • Falla Molina Claret (Xàtiva): Que Calor fa en Falles (F.G.) Fitxatge – Mario Pérez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Molinell – Alboraya: Sergio Lis (F.G.) Renovació – Carlos Herrero (F.I.) Renovació
  • Falla Monestir de Poblet – Aparicio Albiñana «L´Antiga Campanar»: Carlos Carsí (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Montesa – Doctor Marañón: Estudi d´Art Mauri Vázquez (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Mossén Sorell – Corona: Escif i Manolo Martín (F.G.) Fitxatge
  • Falla Murillo i Palomar: David Sánchez Llongo (F.G.) Fitxatge – Sevior & Priol Arts (F.I.) Renovació
  • Falla Músico Espí – Grabador Fabregat: Manuel Martínez Reig (F.G.) Renovació (2023 i 2024)

N

  • Falla Na Jordana: Sergio Alcañiz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Nicolau Andreu (Torrent): Joan Torres (F.G.) Fitxatge – María Jiménez (F.I.) Renovació
  • Falla Nord (Picassent): José Miguel Gasent (F.G.) Fitxatge – Roberto Moratalla (F.I.) Renovació
  • Falla Nostra (Manises): Carlos Herranz (F.G.) Fitxatge – Ximo Esteve (F.I.) Fitxatge
  • Falla Nou Montiber (Sagunt): José Manuel Mora (F.G. i F.I.)
  • Falla Nou Sedaví: Jorge Mas (F.G.) Renovació – Carlos Herranz (F.I.) Renovació

O

  • Falla Obispo Amigó – Cuenca: Fernando López Cabañero (F.G.) Fitxatge
  • Falla Obispo Jaime Pérez – Luis Oliag: Fernando López (F.G.) Renovació – Ángel Navarro (F.I.) Fitxatge
  • Falla Olivereta (Utiel): Manolo Rubio (F.I.) Fitxatge
  • Falla Oeste (Dénia): Josué Beitia (F.G) Fitxatge – Grego Acebedo (F.I.) Fitxatge

P

  • Falla Padre Doménech – Pío XII: Art de Foc (F.G.) Renovació
  • Falla Padre Santonja – Cardenal Benlloch: Paco Giner (F.G.) Fitxatge – Sergio Guijarro (F.I.) Renovació
  • Falla Paseo Alameda – Avenida de Francia: Iván Martínez (F.G.) Renovació – Alejandro López (F.I.) Fitxatge
  • Falla Parc La Canyà (Picassent): María Teresa Melià (F.G.) Fitxatge – Adrián Ballesteros i Ana Duro (F.I.) Fitxatge
  • Falla Parc Sant Roc (Silla): Arturo Vallés (F.G.) Fitxtatge
  • Falla Parque Alcosa (Alfafar): Falles i Fogueres Martínez Velló (F.G.) Renovació – Salva Dolz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Pedro Cabanes – Conde Luminares: Art de Foc (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Pedro Cabanes – Juan XXIII: Pepe i Artur Badía (F.G.) Fitxatge – Santi Muñoz (F.I.) Renovació
  • Falla Pensat i Fet (Alfafar): Fran Martos (F.G.) Fitxatge
  • Falla Pérez Galdós – Calixto III: Vicente Albert (F.G.) Renovació – Dani Salvador (F.I.) Renovació
  • Falla Peris y Valero – Cuba: Rafa Guillot (F.I.) Renovació
  • Falla Periodista Gil Sumbiela – Azucena: Fer Marzo (F.G.): Renovació – Samuel Martínez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Pi i Margall – Arturo Cervellera: Francisco Dauder (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Pintor Goya – Brasil: Álvaro Guija (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Pintor Maella – Avenida de Francia: Mauricio Moreira (F.G.) Fitxatge – Mou (F.I.) Fitxtage
  • Falla Pintor Pascual Capuz – Fontanares: Jesús Liñana (F.G.) Fitxtage – Daniel Barea (F.I.) Renovació
  • Falla Pintor Salvador Abril – Pedro III El Grande: Joserra Lisarde (F.G.) Fitxatge – Xaume Torrent (F.I.) Fitxatge
  • Falla Pintor Salvador Abril – Peris y Valero: Sergio Musoles (F:G.) – Angel Navarro (F.I.)
  • Falla Plaza Sant Bult: Art en Foc (F.G.) Renovació – Rubén Arcos (F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaza Segovia: Emilio Tamarit (F.I.) Renovació
  • Falla Plaza España: Javier Rico (F.G.) Renovació – Xaume Torrent (F.I.) Renovació
  • Falla Plaça de l´Arbre: Miguel Hache (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaça de Bous (Benaguasil): Rafa Ibáñez (F.G.) Renovació – Mario Pérez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaça del Cid (Algemesí): Víctor Hugo (F.G i F.I.) Renovació
  • Falla Plaça del Mercat (Gandia): Jaune Cortell (F.G.) Fitxatge NOVETAT
  • Falla Plaça d´Espanya (Alaquàs): Pepe i Artur Badia (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaça de Lepanto (Benetússer): Pasky Roda (F.G.) Renovació
  • Falla Plaça de la Llibertat (Alaquàs): Mauricio Moreira (F.G.) Fitxatge – Manu Pons (F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaça Major (Alzira): Carlos Carsí (F.G.) Fitxatge – Borja Llorente (F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaça i Natzarè (Pego): Miguel Banaclocha (F.G.) Fitxatge – Francisco Banaclocha (F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaça Porta del Sol (Paterna): Isidro Venstiscas (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Plaça Prado (Gandia): Palacio i Serra (F.G.) Renovació – Ausiàs Estrugo (F.I.) Renovació
  • Falla Plaza Lope de Rueda: Álvaro Guija (F.G.) Renovació – Salva Dolz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaza Luis Cano: Dani Barea (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaza del Pilar: Paco Torres (F.G.) Renovació – Borja Llorens (F.I.)
  • Falla Plaza de la Merced: Latorre i Sanz (F.G.) Fitxatge – Salvador Ferrís (F.I.) Renovació
  • Falla Plaza de la Moreria: Vicente Albert (F.G.) Fitxatge – Toni Ramos (F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaza de la Reina – Paz – San Vicente: Latorre i Sanz + Escif (F.G.) Renovació Ceballos & Sanabria (F.I.) Renovació
  • Falla Plaza de la Tienda: David Sánchez Llongo (F.G.) Fitxatge – Bernardo Estela (F.I.) Renovació
  • Falla Plaza Rodrigo (Port de Sagunt): Erik Martínez (F.G.) Renovació – Sergio Gómez (F.I.) Renovació
  • Falla Plaza Rojas Clemente: Jesús Liñana «Hawa» (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Plaza San Juan (Utiel): Falles i Fogueres Martínez Velló (F.I.) Fitxatge
  • Falla Poeta Asins – Alegret – Puçol: Xavier Herrero (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Pobla del Duc – Benipeixcar: David Martínez (F.G. – F.I.) Fitxatge
  • Falla Poble de Beniparell: David Martínez (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Poeta Altet – Benicarló: Sergio Rodríguez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Port – Rotes (Dénia): Josué Roman (F.G.) Fitxatge – Vicente Gayà (F.I.) Renovació
  • Falla Port de Silla: Vicente Martínez (F.G.) Renovació – Fernando Foix (F.I.) Fitxatge
  • Falla Portal de Valldigna (Tavernes de la Valldigna): Rafa Ibáñez (F.G.) Renovació – Víctor Hugo Giner (F.I.) Renovació
  • Falla Portugal – Fragata: Ignacio Ferrando (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Primado Reig – Vinaroz: Vicente Albert (F.G.) Renovació – Juanjo Salom (F.I.) Renovació
  • Falla Progreso – Teatro de la Marina: Francisco Gonzalvo (F.G.) Renovació – Inma López (F.I.) Renovació
  • Falla Peu de la Creu: Ximo Martí (F.G.) Renovació

Q

  • Falla Quart Extramuros – Velázquez: Erik Martínez (F.G.) Fitxatge – Joserra Lisarde (F.I.) Renovació
  • Falla Quart – Palomar: Paco Torres (F.G.) Renovació – Carlos Herrero (F.I.) Fitxatge
  • Falla Quarts de Calatrava (Borriana): Loren Fandos (F.G – F.I.) Fitxatge

R

  • Falla Ramiro de Maeztu – Humanista Furió: Sacabutxart (F.G.) Renovació – Vicente Domínguez (F.I.) Renovació
  • Falla Ramón y Cajal (Torrent): Ernesto Cimas (F.G.) Fitxatge – Rubén Arcos (F.I.) Fitxatge
  • Real Falla Cádiz – Literato Azorín: Toni Ramos (F.I.) Renovació
  • Falla Regne de València – Duc de Calabria: Sergio Musoles (F.G.) Renovació – Mario Pérez (F.I.) Fitxatge
  • Falla Regne de València – Sant Valer: Fernando López (F.G.) Fitxatge
  • Falla Reis Católics (Silla): Álvaro Guija (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Ribera – Convento Santa Clara: Miguel Santaeulalia (F.G.) Fitxatge –  Raúl García Pertusa (F.I.) Renovació
  • Falla Río Bidasoa – Conde Torrefiel: Cristian García (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Rosario – Plaza Calabuig: Miguel Banaclocha (F.G.) Fitxatge – Álvaro Guija (F.I.) Fitxatge

S

  • Falla Sagrada Familia – Corea (Gandia): Pau Soler (F.G.) Renovació – Manolo Rubio (F.I.) Renovació
  • Falla Saladar (Dénia): Salva Banyuls i Néstor Ruiz (F.G.) Fitxatge – Ausiàs Estrugo (F.I.) Fitxatge
  • Falla San Rafael – Antón Martín: Gotes de Foc (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla San Sebastián – Arzobispo Fuero (Godella): Paco Real (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla San Vicente – Periodista Azzati: Pau Soler (F.G.) Fitxatge – Rubén Arcos (F.I.) Fitxatge
  • Falla San Vicente – Pianista Amparo Iturbi: Algo Falla (Sacabutxart, Mario Pérez, Joserra Lisarde, Santi Muñoz i José Fuster) (F.G.) Fitxatge – Santi Muñoz (F.I.) Fitxatge
  • Falla Sant Joan: Isidro Ventiscas (F.G.) Fitxatge
  • Falla San José de la Montaña – Teruel: Pau Soler (F.G.) Fitxatge – José Fuster (F.I.) Renovació
  • Falla San José de Pignatelli: Fer Marzo (F.G.) Renovació – Vicente Espeleta (F.I.) Renovació
  • Falla San Juan Bosco – Duque de Mandas: Ediver Herrera (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Santa Cruz de Tenerife: Enric Andrés Alandi (F.G.) Fitxatge – L´Atelier del Foc (F.I.) Fitxatge
  • Falla Santa María Micaela: Sacabutxart (F.G.) Fitxatge – Rubén Arcos (F.I.) Renovació
  • Falla Sant Jaume (Alfafar): Joan Simó (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Sant Jaume (Xàtiva): Pau Soler (F.G.) Fitxatge – Ramón Olivares (F.I.) Fitxatge
  • Falla Sant Vicent (Aldaia): Palacio i Serra (F.G.) Fitxatge – José Vicente Zurita (F.I.) Fitxatge
  • Falla Sants Patrons (Torrent): Ximo Martí (F.G.) Fitxatge – Miguel March (F.I.) Renovació
  • Falla Santos Justo y Pastor – Serrería: Pedro Espadero (F.G.) Fitxatge – Alejandro Cano (F.I.) Fitxatge
  • Falla Santiago Rusiñol – Conde Luminares: Javier Rico Catalán (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Sedaví (Torrent): Loren Fandos (F.G. i F.I.) Fitxatge
  • Falla Selgas – Tovar (Xàtiva): Víctor Navarro (F.G.) Fitxatge
  • Falla Séneca – Poeta Mas y Ros: Fran Sierra (F.G i F.I.) Fitxatge
  • Falla Serranos – Plaza de los Fueros: David Sánchez Llongo (F.G.) Renovació – David Ojeda (F.I.) Renovació
  • Falla Sevilla – Denia: Joserra Lisarde (F.G.) Renovació – L´Atelier de Foc (Angela Grau i Daniel López) (F.I.) Fitxatge
  • Falla Sierra Martes – Miguel Servent: Enric Andrés (F.G i F.I.) Renovació
  • Falla Sueca – Literato Azorín: Santaeulalia Tematización (F.G.) Renovació – Gonzalo Rojas (F.I.) Renovació

T

  • Falla 3 d´Abril – Vall d´Albaida (Port de Sagunt): Antonio Verdugo (F.G.) Renovació – Ana Duró i Adrián Ballesteros (F.I.) Fitxatge
  • Falla Tres Forques – Cuenca – Pérez Galdós: Víctor Navarro Granero (F.G. i F.I.) Renovació
  • Falla Tribunal de les Aigües: Francisco Fuentes (F.G.) Fitxatge
  • Falla Trinitat – Alboraia: Fran Santonja «Arte Efímero S.L.» (F.G.) Fitxatge – L´Atelier del Foc (Ángela Grau i Dani López) (F.I.) Fitxatge
  • Falla Tomasos – Carlos Cervera: Erik Martínez (F.G.) Fitxatge

U

V

  • Falla Valencia – Teodoro Llorente: Ximo Esteve (F.G.) Fitxatge – Santi Muñoz i Fran Tarazona (F.I.) Fitxatge
  • Falla Vicente Sancho Tello – Chile: Ximo Esteve (F.G.) Renovació – Ángel Navarro (F.I.) Renovació
  • Falla Vilanova (Gandia): José Sanchis (F.G.) Renovació – José Gallego (F.I.) Renovació
  • Falla Villarrobledo (Aldaia): Fede Alonso (F.G.) Fitxatge – Sergio Fandos (F.I.) Fitxatge
  • Falla Virgen de la Cabeza: Ignacio Ferrando (F.G.) Fitxatge – Roberto Moratalla (F.I.) Renovació
  • Falla Virgen de la Fuensanta: Vicente Albert (F.G i F.I.) Fitxatge
  • Falla Visitació – Oriola: Rubén Domínguez (F.G.) Fitxatge

Z

  • Falla Zapadores – Vicente Lleó: Rafa Cheli (F.G.) Fitxatge – Ángel Navarro (F.I.) Renovació
  • Falla Zaragoza – Parc Central (Torrent): Fran Martos (F.G. i F.I.) Fitxatge

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.