Estos són els premis de les Falles del 2022 de la ciutat de València

Secció Especial
  1. Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (Pere Baenas García)
  2. Premi a la Falla 34 Pilar, pl. (Estudifalles 3d S.L. (Paco Torres Josa)
  3. Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Vicente Martínez Aparisi)
  4. Premi a la Falla 14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
  5. Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Carlos Carsí García)
  6. Premi a la Falla 9 Na Jordana (Mario Gual Del Olmo)
  7. Premi a la Falla 22 Exposició-Misser Mascó (David Sánchez Llongo)
  8. Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)
  9. Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (Santaeulalia Tematización S.L.)
  10. Premi a la Falla 112 Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (Art En Foc y Mario Pérez Sánchez)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
  2. Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Sergio Musoles Ros)
  3. Premi a la Falla 9 Na Jordana (Mario Gual Del Olmo)
Secció 1ªA
  1. Premi a la Falla    44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
  2. Premi a la Falla    84 Gravador Esteve-Ciril Amorós (Paco Giner Núñez)
  3. Premi a la Falla  149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (José Ramón Devis Benet)
  4. Premi a la Falla    83 Ciscar-Borriana (Rafael Ibáñez Sánchez)
  5. Premi a la Falla  100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Salva Bañuls y Néstor Ruiz)
  6. Premi a la Falla    17 Quart-Palomar (Estudifalles 3d (paco Torres))
  7. Premi a la Falla    96 Quart Extramurs-Velázquez (Pau Soler Marchante)
  8. Premi a la Falla  384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (David Sánchez Llongo)
  9. Premi a la Falla  178 Illes Canàries-Trafalgar (Vicente Herrando Soler)
  10. Premi a la Falla  242 Ribera-Convent de Santa Clara (Carlos Carsí García)
  11. Premi a la Falla  291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Luis Espinosa Olmos)
  12. Premi a la Falla    89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Xavier Herrero Martínez)
  13. Premi a la Falla      6 Llanterna-Na Rovella-Av.de l’Oest (Pasky Roda)
  14. Premi a la Falla  151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (Alberto Ribera Fernández)
  15. Premi a la Falla  235 Barri de La Llum (Fernando Marzo Dasí)
  16. Premi a la Falla      1 Mercat Central, pl. (José Luis Pascual Nebot)

ENGINY I GRÀCIA

  1.   Premi a la Falla  291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Luis Espinosa Olmos)
  2. Premi a la Falla    44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Manuel Algarra Salinas)
  3.   Premi a la Falla  242 Ribera-Convent de Santa Clara (Carlos Carsí García)
Secció 1ª B
  1. Premi a la Falla    10 Avinguda de l’Oest (Estudifalles 3D, S.L. (paco Torres Josa))
  2. Premi a la Falla  174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
  3. Premi a la Falla    31 Lo Rat Penat (Erik Martínez Moncho)
  4. Premi a la Falla  300 Santa Maria Micaela-Martí l’Humà (Pau Soler Marchante)
  5. Premi a la Falla  227 Gayano Lluch (David Sánchez Llongo)
  6. Premi a la Falla    79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Josué Beitia Cardós)
  7. Premi a la Falla  145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Vicente Llácer Rodrigo)
  8. Premi a la Falla  129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Sacabutxart S.L.)
  9. Premi a la Falla  278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Art en foc)
  10. Premi a la Falla  316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Ernesto Cimas (disseny Carlos Corredera))
  11. Premi a la Falla  204 Espartero-Ramón y Cajal (Plantadeu 2018 S.L.)
  12. Premi a la Falla    53 Pintor Segrelles, pl. (José Ramón Devis i Benet)
  13. Premi a la Falla    78 Bisbe Amigó-Conca (Arturo Vallés Bea)
  14. Premi a la Falla    43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Luis Enguídanos Montoro)
  15. Premi a la Falla      3 Doctor Collado, pl. (Carlos Carsí García)
  16. Premi a la Falla    55 Sapadors-Vicent Lleó (Vicente Llácer Rodrigo)

ENGINY I GRÀCIA

  1.  Premi a la Falla    10 Avinguda de l’Oest (Estudifalles 3D, S.L. (paco Torres Josa))
  2. Premi a la Falla    31 Lo Rat Penat (Erik Martínez Moncho)
  3.  Premi a la Falla  174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Sergio Musoles Ros)
Secció 2ª A
  1. Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (Ernesto Cimas Ribera)
  2. Premi a la Falla 232 Pius XI-Fontanars (Josué Beitia Cardós)
  3. Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Sacabutxart S.L.)
  4. Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Iván Martínez Velló)
  5. Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (Antonio Pérez Mena)
  6. Premi a la Falla 217 Espartero-Mestre Plasencia (Javier Álvarez-Sala Salinas)
  7. Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velázquez (Juane Cortell Dasca)
  8. Premi a la Falla 284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Fernando Marzo Dasí)
  9. Premi a la Falla 120 Molinell-Alboraia (Sergio Lis Abril)
  10. Premi a la Falla 143 Reina-Pau-Sant Vicent (Latorre y Sanz)
  11. Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Luis Espinosa Olmos)
  12. Premi a la Falla 181 Barri Beteró (Miguel Ángel Royo y José Mª Baixauli)
  13. Premi a la Falla 114 Carrera de Sant Lluís-Doctor Waksman (Víctor Navarro Granero)
  14. Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (Ximo Esteve Mares)
  15. Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Carlos Carsí García)
  16. Premi a la Falla 107 Bilbao-Maximilià Thous (Artes plásticas Riberart)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 23 Tomasos-Carles Cervera (Luis Espinosa Olmos)
  2. Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (Sacabutxart S.L.)
  3. Premi a la Falla 181 Barri Beteró (Miguel Ángel Royo y José Mª Baixauli)
Secció 2ªB
  1.   Premi a la Falla    32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Musoles Ros)
  2. Premi a la Falla  260 Barri de Sant Isidre (Vicente Herrando Soler)
  3.   Premi a la Falla  192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Sacabutxart S.L.)
  4. Premi a la Falla  288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Fernando Marzo Dasí)
  5.   Premi a la Falla  276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Rafael Martínez Reig)
  6.   Premi a la Falla  358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Mario Cardells Solves)
  7.   Premi a la Falla  110 Lope de Vega, pl. (Álvaro Guija Moreno)
  8.   Premi a la Falla  310 Doctor Gil i Morte-Doctor Vila Barberà (Salva Bañuls y Néstor Ruiz (Plantadeu 2018 SL))
  9.   Premi a la Falla  366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Luis Espinosa Olmos)
  10. Premi a la Falla    62 Mossén Sorell-Corona (Manolo Martín Huguet amb Disseny D´estudio Yinsen)
  11. Premi a la Falla  169 Major-Moraira-Natzaret (José Ramón Devis i Benet)
  12. Premi a la Falla  274 Tenda, pl. (Luis Espinosa Olmos)
  13. Premi a la Falla  375 Albereda-França (Iván Martínez Velló)

ENGINY I GRÀCIA

  1.  Premi a la Falla    62 Mossén Sorell-Corona (Manolo Martín Huguet amb Disseny D´estudio Yinsen)
  2. Premi a la Falla    32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Sergio Musoles Ros)
  3.   Premi a la Falla  260 Barri de Sant Isidre (Vicente Herrando Soler)
Secció 3ªA
  1. Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Art en Foc)
  2. Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Sergio Musoles Ros)
  3. Premi a la Falla 87 Arxiduc Carles-Xiva (Óscar García Cuesta)
  4. Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (Fernando Llopis Torres «Ferni»)
  5. Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (Luis Espinosa Olmos)
  6. Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (José Manuel Gramaje Llisteri)
  7. Premi a la Falla 142 Cuba-Buenos Aires (Cristián García Carrasco)
  8. Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero Martínez)
  9. Premi a la Falla 317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (Enrique Cardells Martínez)
  10. Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (Antonio Pérez Mena)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (Sergio Musoles Ros)
  2. Premi a la Falla 118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero Martínez)
  3. Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Art en Foc)
Secció 3ªB
  1. Premi a la Falla 77 Barri de Sant Josep (Lorenzo Fandos Ayoro)
  2. Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (Manuel Algarra Salinas)
  3. Premi a la Falla 59 Aras de Alpuente-Castell de Pop (Rafa Cheli Collado)
  4. Premi a la Falla 82 Olivereta-Cerdà i Rico (Santaeulalia Tematización S.L.)
  5. Premi a la Falla 93 General Llorens (ArtdeFoc Creaciones Artísticas S.L.)
  6. Premi a la Falla 179 Ferros-Joan Baptista Perales (Mauricio Moreira Santos)
  7. Premi a la Falla 94 Mercat de Montolivet, pl. (Josué Beitia Cardós)
  8. Premi a la Falla 325 Mestre Rodrigo-General Avilés (P. Giner)
  9. Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Manuel Martínez Reig)
  10. Premi a la Falla 377 Av.de França-Alfred Toran i Olmos (Víctor Navarro Granero)
  11. Premi a la Falla 125 Baró de San Petrillo-Leonor Jovani (Arturo Vallés Bea)
  12. Premi a la Falla 186 Bisbe Jaume Pérez-Lluís Oliag (Fernando López Cabañero)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 59 Aras de Alpuente-Castell de Pop (Rafa Cheli Collado)
  2. Premi a la Falla 82 Olivereta-Cerdà i Rico (Santaeulalia Tematización S.L.)
  3. Premi a la Falla 93 General Llorens (ArtdeFoc Creaciones Artísticas S.L.)
Secció 3ªC
  1. Premi a la Falla 144 Progrés-Teatre de la Marina (Francisco Gonzalvo Martín)
  2. Premi a la Falla 86 Blocs Platja (Mario Gual Del Olmo)
  3. Premi a la Falla 102 Fèlix Pizcueta-Ciril Amorós (Fernando Llopis Torres «Ferni»)
  4. Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (José Luis Pascual Nebot)
  5. Premi a la Falla 266 Mendizábal (Fernando López Cabañero)
  6. Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual Del Olmo)
  7. Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (Luis Espinosa Olmos)
  8. Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Sacabutxart S.L.)
  9. Premi a la Falla 328 Enginyer Manuel Maese-Cristóbal Llorens (Luis Herrero Gargallo)
  10. Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Vicent Albert García)
  11. Premi a la Falla 132 Glòria-Felicitat-El Tremolar (Pedro Espadero Colmenar)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 122 Cervantes-Pare Jofré (José Luis Pascual Nebot)
  2. Premi a la Falla 266 Mendizábal (Fernando López Cabañero)
  3. Premi a la Falla 144 Progrés-Teatre de la Marina (Francisco Gonzalvo Martín)
 Secció 4ªA
  1. Premi a la Falla 56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (José Miguel Gasent González)
  2. Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Ximo Esteve Mares)
  3. Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Vicente Albert García)
  4. Premi a la Falla 336 Serra Martés-Miguel Servet (Enric Andrés Alandi)
  5. Premi a la Falla 88 Bailén-Xàtiva (Ignacio Ferrando Tamarit)
  6. Premi a la Falla 259 Oltà-Juan Ramón Jiménez (Víctor Hugo Giner Blasco)
  7. Premi a la Falla 247 Lleons-Poeta Mas i Ros (Estudio Quemadera)
  8. Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Rafael Martínez Reig)
  9. Premi a la Falla 26 Ciutat de l’Artista Faller (Baobab Spain Producción)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (José Miguel Gasent González)
  2. Premi a la Falla 334 Doctor Marañón-Mestre Palau (Ximo Esteve Mares)
  3. Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Rafael Martínez Reig)
Secció 4ªB
  1. Premi a la Falla 215 Baró de Patraix-Conca (Luis Herrero Gargallo)
  2. Premi a la Falla 147 Mare de Déu de Lepant, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)
  3. Premi a la Falla 24 Cadis-Literat Azorín (Sacabutxart S.L.)
  4. Premi a la Falla 332 Poeta Llorente (Luis Espinosa Olmos)
  5. Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Ximo Martí Fernández)
  6. Premi a la Falla 155 Barraca-Església del Rosari (Lorenzo Fandos Ayoro)
  7. Premi a la Falla 228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (José Ramón Espuig Escrivá)
  8. Premi a la Falla 38 Costa i Borràs-Agustina d’Aragó (Fernando López Cabañero)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 332 Poeta Llorente (Luis Espinosa Olmos)
  2. Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (Juan Jesús García Pérez)
  3. Premi a la Falla 24 Cadis-Literat Azorín (Sacabutxart S.L.)
Secció 4ªC
  1.  Premi a la Falla 19 Sant Bult, pl. (Art en Foc)
  2. Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Ximo Martí Fernández)
  3. Premi a la Falla 158 Albacete-Marvà (Arturo Vallés Bea)
  4. Premi a la Falla 71 Trinitat-Alboraia (Daniel Barea Ortiz)
  5. Premi a la Falla 113 República Argentina-Doctor Pallarés Iranzo (Enric Andrés Alandí)
  6. Premi a la Falla 225 Rosari-Calabuig, pl. (Rafael Martínez Reig)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Ximo Martí Fernández)
  2. Premi a la Falla 19 Sant Bult, pl. (Art en Foc)
  3. Premi a la Falla 113 República Argentina-Doctor Pallarés Iranzo (Enric Andrés Alandí)
Secció 5ªA
  1. Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Vicente Albert García)
  2. Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (Ignacio Ferrando Tamarit)
  3. Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea (Luis Enguídanos Montoro)
  4. Premi a la Falla 40 Carabasses-En Gall (Rodrigo Núñez López)
  5. Premi a la Falla 392 Blas Gámez – Ángel Villena (Francisco Javier Sierra Alarcón)
  6. Premi a la Falla 254 Pare Santonja-Cardenal Benlloch (José Vicente Martínez Velló)
  7. Premi a la Falla 272 Menéndez y Pelayo-Catalunya (Juane Cortell Dacsa)

ENGINY I GRÀCIA

  1.  Premi a la Falla 272 Menéndez y Pelayo-Catalunya (Juane Cortell Dacsa)
  2. Premi a la Falla 40 Carabasses-En Gall (Rodrigo Núñez López)
  3. Premi a la Falla 348 Cadis-Mossén Femenia-Puerto Rico (La Comisión)
Secció 5ªB
  1. Premi a la Falla 57 Pelai-Matemàtic Marzal (José Francisco Gómez Fonseca)
  2. Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manuel Martínez Reig)
  3. Premi a la Falla 269 Nàquera-Lauri Volpi (Francisco Javier Tur Ortiz)
  4. Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa, pl. (Iván Martínez Velló)
  5. Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (Óscar García Cuesta)
  6. Premi a la Falla 360 Rubén Darío-Fra Lluís Colomer (Víctor Navarro Granero)
  7. Premi a la Falla 138 Pare Viñas-Agustín Lara (Miguel Banaclocha Rausell)
  8. Premi a la Falla 326 Hellín-Pere de Luna (Mauricio Moreira Santos)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 360 Rubén Darío-Fra Lluís Colomer (Víctor Navarro Granero)
  2. Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa, pl. (Iván Martínez Velló)
  3. Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Manuel Martínez Reig)
Secció 5ªC

Premios de Falla

  1. Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (Josué Beitia Cardós)
  2. Premi a la Falla 180 Plaça d’Espanya-Ramón y Cajal-Pintor Benedito (Javier Rico Catalán)
  3. Premi a la Falla 281 Ministre Luis Mayans-Argenter Suárez (José Ramón Espuig Escrivá)
  4. Premi a la Falla 353 Alcàsser-Iàtova (Enrique Cardells Martínez)
  5. Premi a la Falla 258 Calvo Acacio (Vidal Garrido Gavidia)
  6. Premi a la Falla 185 Poeta Altet-Benicarló (José Antonio Marco Gómez)
  7. Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (Latorre y Sanz)
  8. Premi a la Falla 106 Primat Reig-Sant Vicent de Paül (ArtdeFoc Creaciones Artísticas S.L.)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 180 Plaça d’Espanya-Ramón y Cajal-Pintor Benedito (Javier Rico Catalán)
  2. Premi a la Falla 353 Alcàsser-Iàtova (Enrique Cardells Martínez)
  3. Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (Josué Beitia Cardós)
Secció 6ªA
  1. Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Sacabutxart S.L.)
  2. Premi a la Falla 69 Sant Josep de Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Fernando Marzo Dasí)
  3. Premi a la Falla 209 Sant Antoni (Javier Álvarez-Sala Salinas)
  4. Premi a la Falla 350 Tribunal de les Aigües (Alejandro Santaeulalia Serrán)
  5. Premi a la Falla 304 Isaac Peral-Méndez Núñez (Daniel Barea Ortiz)
  6. Premi a la Falla 223 Benicadell-Sant Roc (Carlos Herranz Martínez)
  7. Premi a la Falla 205 Nord-Doctor Zamenhoff (Jordi Palanca Marqués)
  8. Premi a la Falla 305 Universitat Vella-Patriarca, pl. (Vicente Julián García Pastor)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 69 Sant Josep de Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Fernando Marzo Dasí)
  2. Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Manuel Martínez Reig)
  3. Premi a la Falla 240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Sacabutxart S.L.)
Secció 6ªB
  1. Premi a la Falla 105 Poeta Asins-Alegret-Puçol (José Vicente Zurita Abad)
  2. Premi a la Falla 189 Giorgeta-Roís de Corella (Luis Enguídanos Montoro)
  3. Premi a la Falla 104 Rojas Clemente, pl. (Víctor Navarro Granero)
  4. Premi a la Falla 309 Negret, pl. (Sacabutxart S.L.)
  5. Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Ignacio Ferrando Tamarit)
  6. Premi a la Falla 275 Pouet, pl. (Lorenzo Santana Riquelme)
  7. Premi a la Falla 282 Mare de Déu de la Cabeça-J.M. Mortes Lerma (Pepe Benavent Piera)
  8. Premi a la Falla 298 Pere Cabanes-Comte de Lumiares (José Miguel Gasent González)
  9. Premi a la Falla 374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Juane Cortell Dacsa)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 309 Negret, pl. (Sacabutxart S.L.)
  2. Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Ignacio Ferrando Tamarit)
  3. Premi a la Falla 126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Vicente Julián García Pastor)
Secció 6ªC
  1. Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Pedro Rodríguez Marín)
  2. Premi a la Falla 230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (Manuel José Blanco Climent)
  3. Premi a la Falla 359 Enginyer Josep Sirera-Pius IX (Francisco J. Cuadros y David Zahonero)
  4. Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Mauricio Moreira Santos)
  5. Premi a la Falla 124 Lluís Oliag-Mariola-Granada (Xavier Herrero Martínez)
  6. Premi a la Falla 72 Joaquim Navarro-Carrícola (Xaume Torrent Arenas)
  7. Premi a la Falla 157 Sant Joan Bosco-Duc de Mandas (Víctor Caballero Gutiérrez)
  8. Premi a la Falla 312 Sèneca-Poeta Mas i Ros (P. Giner)
  9. Premi a la Falla 159 Doctor Manuel Candela-Beatriz Tortosa (José Bartolomé Navarro)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Pedro Rodríguez Marín)
  2. Premi a la Falla 230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (Manuel José Blanco Climent)
  3. Premi a la Falla 193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Mauricio Moreira Santos)
Secció 7ª A
  1. Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (Miguel Hernández Aguelo (Miguel H))
  2. Premi a la Falla 277 Guardacostes-Músic Jarque Cualladó (Arte efímero)
  3. Premi a la Falla 81 Goya-El Brasil (José Miguel Gasent González)
  4. Premi a la Falla 287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (Cristián García Carrasco)
  5. Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (José Manuel Gramaje)
  6. Premi a la Falla 371 Josep Maria Bayarri-Los Isidros (Salvador Espert Corachán)
  7. Premi a la Falla 344 Polo y Peyrolón-Ciutat de Mula (José Gómez Fonseca)
  8. Premi a la Falla 175 Barri Mont de Pietat (Pascual Montes Carrasco y La Comisión)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 277 Guardacostes-Músic Jarque Cualladó (Arte efímero)
  2. Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (Miguel Hernández Aguelo (Miguel H))
  3. Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (José Manuel Gramaje)
Secció 7ª B
  1. Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Paco Mesado Poveda)
  2. Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Vicente Albert García)
  3. Premi a la Falla 13 Actor Mora-Constitució (Jesús Liñana Ferrando «Hawa»)
  4. Premi a la Falla 338 Embarcador-Historiador Betí (Vicente Julián García Pastor)
  5. Premi a la Falla 229 Antonio Molle-Gregorio Gea (Francisco J. Cuadros y David Zahonero)
  6. Premi a la Falla 233 Av. De la Plata-La Senyera (Javier Capella Claramonte)
  7. Premi a la Falla 195 Gravador Jordán-Escultor Pastor (Fernando López Cabañero)
  8. Premi a la Falla 211 Lepant-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospedra)

Ingenio y gracia

  1. Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Paco Mesado Poveda)
  2. Premi a la Falla 117 Daroca-Pare Viñas (Vicente Albert García)
  3. Premi a la Falla 338 Embarcador-Historiador Betí (Vicente Julián García Pastor)
Secció 7ª C
  1. Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de foc C.B.)
  2. Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicente Espeleta García)
  3. Premi a la Falla 92 En Sendra-Coll, pl. (Mª Teresa Meliá Santamaría)
  4. Premi a la Falla 208 Escalante-Marina (Pedro Espadero Colmenar)
  5. Premi a la Falla 213 Vivons-Romeu de Corbera (Vicente Zacarés Carrió)
  6. Premi a la Falla 261 Norman Bethune – Guillem Despuig (Sergio Carrero Melián)
  7. Premi a la Falla 357 Moreria, pl. (Mª Teresa Meliá Santamaría)
  8. Premi a la Falla 60 Conchita Piquer-Monestir de Poblet (José Sales Asián)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicente Espeleta García)
  2. Premi a la Falla 92 En Sendra-Coll, pl. (Mª Teresa Meliá Santamaría)
  3. Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de foc C.B.)
Secció 8ª A
  1. Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Daniel Barea Ortiz)
  2. Premi a la Falla 307 Àngel Villena-Pintor Sabater (Francisco J. Cuadros y David Zahonero)
  3. Premi a la Falla 321 Escultor García Mas-Puerto de Santa María (Arturo Vallés Bea)
  4. Premi a la Falla 200 Carcaixent-Compromís de Casp (Lorenzo Santana Riquelme)
  5. Premi a la Falla 264 Lepant-En Joan d’Àustria (Francisco Ribes López)
  6. Premi a la Falla 198 Àngel, pl. (Fet d’encàrrec)
  7. Premi a la Falla 271 Mossén Milà, pl. (José Jarauta Navajas)
  8. Premi a la Falla 134 Vilanova de Castelló-Horticultor Galán (Vidal Garrido Gavidia)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 196 Guillem Sorolla-Recaredo (Daniel Barea Ortiz)
  2. Premi a la Falla 48 Creu i Mislata (Alejandro Santaeulalia Serrán)
  3. Premi a la Falla 373 Antiga Senda de Senent-Albereda (José Francisco Gómez Fonseca)
Secció 8ª B
  1. Premi a la Falla 237 Senent Ibáñez-Massarrojos (Francisco Olivares y Juan Valencia)
  2. Premi a la Falla 206 Doctor Gómez Ferrer (Manuel Martínez Reig)
  3. Premi a la Falla 243 Màlaga-Doctor Montoro (David Sánchez Llongo)
  4. Premi a la Falla 362 Luz Casanova-Pare Espasa (Vicente Albert García)
  5. Premi a la Falla 252 Maria Ros-Sant Tomàs (La Comisión)
  6. Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (José Ramón Lisarde Ferrer)
  7. Premi a la Falla 323 Fontcalent-Lebon (Juane Cortell Dacsa)
  8. Premi a la Falla 190 Mare de Déu de la Fontsanta (Lorenzo Fandos Ayoro)

ENGINY I GRÀCIA

  1.   Premi a la Falla 323 Fontcalent-Lebon (Juane Cortell Dacsa)
  2. Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (José Ramón Lisarde Ferrer)
  3. Premi a la Falla 203 Joan Baptista Vives (Vicente Julián García Pastor)
Secció 8ª C
  1. Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (La Comissió)
  2. Premi a la Falla 286 Pere María Orts i Bosch, pl. (José Pascual Roda Ferrando)
  3. Premi a la Falla 98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (La Comisión)
  4. Premi a la Falla 356 Evarist Bas-Cullera (Isidro Martínez Aparicio «Ventiscas»)
  5. Premi a la Falla 91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)
  6. Premi a la Falla 296 Hondures, pl. (Mª Carmen Baeza Brotons)
  7. Premi a la Falla 369 Poetes Anònims-El Real de Gandia (Arturo Vallés Bea)
  8. Premi a la Falla 365 Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela (José Vicente Vendrell Catalá)

ENGINY I GRÀCIA

  1. Premi a la Falla 98 Mestre Aguilar-Maties Perelló (La Comisión)
  2. Premi a la Falla 347 Pare Lluís Navarro-Remunta (La Comissió)
  3. Premi a la Falla 286 Pere María Orts i Bosch, pl. (José Pascual Roda Ferrando)
Premis extraordinaris falles grans
  1. 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS
  2. 31 LO RAT PENAT
  3. 388 MANUEL MELIA I FUSTER-CARLOS CORTINA

PREMIS CONTROLA CLUB

  1. 271 PLAÇA MOSSEN MILA
  2. 174 P.SALVADOR ABRIL-PERIS Y VALERO

PREMI COL·LECTIU LAMBDA

  1. 324 GARCIA LORCA, AVDA – OLTA

PREMIS GRANOTA – LEVANTE U.D.

  1. 89 SAN VICENTE – PERIODISTA AZZATTI
  2. 161 REGNE DE VALENCIA, AVDA.-CISCAR
  3. 208 ESCALANTE – MARINA

PREMIS SUPERDEPORTE-MEJOR ESCENA DEPORTE VALENCIANO

  1. 185 POETA ALTET – BENICARLO
  2. 364 PIO XII – JAIME ROIG
  3. 316 ARCHIDUQUE CARLOS – MUSICO GOMIS
  4. 145 DUQUE DE GAETA – PUEBLA DE FARNALS
  5. 69 S. JOSE PIGNATELLI-AV.DR.PESET ALEIXAND.
  6. 78 OBISPO AMIGO,PLAZA-CUENCA

PREMI FUNDACIÓN OSGA REINTEGRA

  1. 249 SEGOVIA, PL.-AVDA. DR. TOMAS SALA
  2. 51 CTRA. ESCRIVA -COOP.SAN FERNANDO

LA NOSTRA CIUTAT EL TEU REFUGI

  1. 360 RUBEN DARIO – FRAY LUIS COLOMER

PREMI PER A LES BONES PRACTIQUES PER UNES FALLES SEGURES I RESPONSABLES

  1. 361 CIUDAD DE CORDOBA-VICENTE TOMAS MARTI
  2. 93 GENERAL LLORENS
Premis Caliu
  1. Premi a la Falla 182 Àngel Guimerà-Pintor Vila Prades (La Comisión)
  2. Premi a la Falla 52 Misser Rabassa-Poeta Maragall (Juan Ruiz Recio y Amparo Ordaz Ceballos)
  3. Premi a la Falla 324 Poeta García Lorca-Oltà (Rafael Martínez Reig)
  4. Premi a la Falla 211 Lepant-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospedra)
  5. Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Erik Martínez Moncho)
FALLES EXPERIMENTALS

1r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (Miguel Hernández Aguelo (Miguel H))
2n Premi a la Falla 387 Jesús Morante Borrás-Caminot (La Punta) (Ricard Balanzà Martínez)
3r Premi a la Falla 311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Anna Ruiz Sospedra)
4rt Premi a la Falla 379 La Vall d’Albaida-La Canal de Navarrés (José Vicente Vendrell Catalá)
5é Premi a la Falla 314 Tres Camins-Pinedo (Giovanni Nardin)
6é Premi a la Falla 198 Àngel, pl. (Fet d’encàrrec)
7é Premi a la Falla 305 Universitat Vella-Patriarca, pl. (Vicente Julián García Pastor)
8é Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (Giovanni Nardin)
9é Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Raúl Martínez «Chuky»)
10é Premi a la Falla 211 Lepant-Guillem de Castro (Anna Ruiz Sospedra)

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.